Aneta Hołówek 26.06.2013

Wimbledon: turniej dotknęła plaga kontuzji

Rozstawiona z numerem drugim Białorusinka Wiktoria Azarenka z powodu kontuzji stawu kolanowego wycofała się przed drugą rundą wielkoszlemowego turnieju tenisowego na trawiastych kortach w Wimbledonie.
  • Relacja Cezarego Gurjewa (Naczelna Redakcja Sportowa) z trzeciego dnia zmagań w Wimbledonie (Jedynka/Kronika sportowa)

W pierwszej rundzie Azarenka pokonała Marię Joao Koehler z Portugalii 6:1, 6:2. W tym meczu pośliznęła się i musiała skorzystać z przerwy medycznej. W środę ogłosiła, że nie doszła do pełnej dyspozycji i rezygnuje z pojedynku z Włoszką Flavią Pennettą.
W turnieju nie zagra już także Amerykanin John Isner, który z powodu kontuzji stawu kolanowego skreczował w środę w pierwszym secie meczu 2. rundy z Francuzem Adrianem Mannarino (przy stanie 1:1).
Isner jest znany z tego, że rozegrał najdłuższy mecz w historii Wimbledonu. W 2010 roku w 1. rundzie jego pojedynek z Francuzem Nicolasem Mahutem trwał 11 godzin i pięć minut, ostatni set zakończył się rezultatem 70:68.
Plaga kontuzji w Wimbledonie "pomaga" Polakom. Łukasz Kubot w środę bez gry awansował do trzeciej rundy, z powodu kontuzji prawego barku wycofał się jego rywal Belg Steve Darcis.
Także rozstawiony z numerem 24. Jerzy Janowicz awansował do trzeciej rundy. Czech Radek Stepanek w drugim secie skreczował z powodu kontuzji lewego uda, przy stanie 6:2, 5:3 dla Polaka.