Martin Ruszkiewicz 29.06.2013

Wimbledon: ciężki bój Agnieszki Radwańskiej o 1/8 finału

Agnieszka Radwańska pokonała Amerykankę Madison Keys 7:5, 4:6, 6:3 i awansowała do 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju rozgrywanego na trawiastych kortach w Wimbledonie.
Agnieszka RadwańskaAgnieszka RadwańskaPAP/EPA/ANDY RAIN
  • Zadaniem trenera najlepszej polskiej tenisistki - Tomasza Wiktorowskiego - Radwańska nie pokazała w tym meczu wszystkich atutów (Naczelna Redakcja Sportowa/IAR)
  • Relacja Cezarego Gurjewa (Naczelna Redakcja Sportowa) z szóstego dnia zmagań w Wimbledonie (Jedynka/Kronika sportowa)

W trwającym niemal dwie i pół godziny pojedynku żadnej z tenisistek nie udało się osiągnąć widocznej przewagi w pierwszych dwóch setach. Dopiero w trzeciej odsłonie coraz więcej błędów zaczęła popełniać Keys.

Amerykanka obroniła wprawdzie cztery piłki meczowe przy stanie 5:2 i zdołała wygrać gema, ale w kolejnym musiała się pogodzić z porażką.

To drugie zwycięstwo Radwańskiej nad reprezentantką USA w drugim meczu. Wcześniej Polka pokonała ją w dwóch setach na kortach w Miami w 2012 roku.

Radwańska zagra w kolejnej rundzie z Bułgarką Cwietaną Pironkową, która także w trzech setach pokonała Chorwatkę Petrę Martic 6:1, 4:6, 6:2.

Wcześniej, w drugiej rundzie, z londyńskim turniejem pożegnała się młodsza z sióstr Radwańskich - Urszula, która przegrała z inną Amerykanką Alison Riske 6:4, 3:6, 4:6.