Artur Jaryczewski 28.07.2013

Czesław Lang: Rafał Majka może wygrać Tour de Pologne

- Rafał Majka ma wielkie szanse na wygranie całego wyścigu, ponieważ pokazał, że świetnie sobie radzi w górach - mówi Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne.
Rafał MajkaRafał MajkaPAP/Grzegorz Momot

Francuz Christophe Riblon wygrał 2. etap wyścigu Tour de Pologne. Zawodnik grupy Ag2r-La Mondiale pokonał 206,5 km z Marilleva Val di Sole do Passo Pordoi Val di Fassa w 6 godzin 3 minuty i 40 sekund. Na niższych stopniach podium stanęłi Austriacy: Thomas Rohregger (RadioShack-Leopard) i Georg Preidler (Argos-Shimano). Najszybszy z Polaków - Rafał Majka - był piąty i właśnie on został nowym liderem Tour de Pologne.

Zdaniem Czesława Langa - dyrektora Tour de Pologne - zawodnicy pokazali w niedzielę wysoki poziom kolarstwa szosowego. - Naprawdę bardzo trudny etap. Maksimum tego, co można zaserwować zawodnikom. Wybraliśmy najcięższe góry, były ucieczki, podjazdy, szybkie tempo. Bardzo się cieszę, że w tym wszystkim brali udział Polacy. Ta końcówka przypieczętowała królewski etap - podkreślił.

Lang cieszy się, że liderem wyścigu został Rafał Majka. Organizator wyścigu ma nadzieję, że Polak utrzyma żółtą koszulkę lidera do samego końca. - Na pewno ma wielkie szanse, ponieważ pokazał, że świetnie sobie radzi w górach. Ta forma u niego zwyżkuje. Polskie etapy też nie są łatwe. Wyścig będzie dla nas jeszcze bardzo emocjonujący - zaznaczył.

Kolejny etap wyścigu odbędzie się 30 lipca. Kolarze będą się ścigać na trasie z Krakowa do Rzeszowa (226 km).

Tour de Pologne - serwis specjalny Polskiego RadiaMateriały z 70. Tour de Pologne można znaleźć w specjalnym serwisie tdp.polskieradio.pl. Oprócz najświeższych relacji nadawanych dla Polskiego Radia przez Tomasza Zimocha i Włodzimierza Reznera, strona zawiera aktualności na temat wyścigu, opisy poszczególnych etapów, wraz z mapami i filmami prezentującymi dany odcinek trasy, oraz informacje na temat Polaków biorących udział w zawodach i ich postępów. Serwis uzupełnia tabela z klasyfikacją generalną, a także galeria zdjęć.

Dodatkowo, dzięki specjalnej aplikacji, użytkownicy strony mają możliwość śledzenia wiadomości publikowanych na portalu społecznościowym Twitter, dotyczących Tour de Pologne. Polskie Radio jest patronem medialnym 70. Tour de Pologne.