Trójka
Paula Golonka 12.08.2013

MŚ Moskwa: Paweł Fajdek złotym medalistą! "97 kg czystego szczęścia"

24-letni Paweł Fajdek został mistrzem świata w finałowym konkursie rzutu młotem na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Moskwie. - Wiadomo było, że jest ogromnie silny, ale miał kłopoty z psychiką - mówił Tomasz Gorazdowski.
Paweł Fajdek fetuje zdobycie złotego medalu w rzucie młotem podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Moskwie. Polak pokonał rywali uzyskując najlepszy w tym roku rezultat na świecie 81,97 m. Moskwa, Rosja, 12.08.2013.Paweł Fajdek fetuje zdobycie złotego medalu w rzucie młotem podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Moskwie. Polak pokonał rywali uzyskując najlepszy w tym roku rezultat na świecie 81,97 m. Moskwa, Rosja, 12.08.2013. Fot.: PAP/Adam Warżawa
  • MŚ w Moskwie: Paweł Fajdek złotym medalistą! Relacja Tomasza Gorazdowskiego (Trójka)

Paweł Fajdek już w pierwszej próbie znokautował rywali rzutem na 81,97 metrów. Został najmłodszym zwycięzcą tej konkurencji w historii MŚ. Zawodnik Agrosu Zamość zdetronizował 37-letniego Szymona Ziółkowskiego (AZS OŚ Poznań), który zajął w Moskwie dziewiąte miejsce.

- Wcześniej miał kłopoty z własną psychiką. Wiadomo było, że potrafi rzucać bardzo daleko, że  jest bardzo silny, tylko w tych najważniejszych momentach nie potrafił się zmobilizować. Głowa nie podążała za ciałem - mówił Tomasz Gorazdowski.

Drugie miejsce zajął złoty medalista olimpijski londyńskich igrzysk, wicemistrz świata z Daegu (2011) Węgier Krisztian Pars - 80,30, a trzecie Słoweniec Primoz Kozmus - 79,22.
Wszystko o mistrzostwach świata w Moskwie w specjalnym serwisie Polskiego Radia - Mistrzostwa Świata w Moskwie.