Martin Ruszkiewicz 14.08.2013

MŚ Moskwa. Srebrny Piotr Małachowski: drugie miejsce na świecie też nie jest złe [RELACJA]

Paweł Fajdek w poniedziałek pokazał reprezentantom Polski, jak zdobywa się złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw świata. We wtorek na listę medalistów wpisał się Piotr Małachowski w rzucie dyskiem.
Polak Piotr Małachowski, 12 bm. podczas eliminacyjnego konkursu w rzucie dyskiem, w trakcie 14. Mistrzostw Świata w lekkoatletyce - Moskwa 2013Polak Piotr Małachowski, 12 bm. podczas eliminacyjnego konkursu w rzucie dyskiem, w trakcie 14. Mistrzostw Świata w lekkoatletyce - Moskwa 2013PAP/Adam Warżawa
  • Piotr Małachowski przed finałem rzutu dyskiem (Naczelna Redakcja Sportowa PR)
  • Anna Jagaciak po awansie do finału trójskoku (Naczelna Redakcja Sportowa PR)

Wszystko o mistrzostwach świata w Moskwie w specjalnym serwisie Polskiego Radia - Mistrzostwa Świata w Moskwie.

Tak relacjonowaliśmy wtorkowe zmagania w Moskwie:

20:09 - Isinbajewa nie pokonała 5.07 m i nie pobiła rekordu świata. Cieszy sie jednak z mistrzostwa, a z nią stadion. Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy na jutro

19:40 - Skok o tyczce Jelena Isinbajewa mistrzynią świata, ale walczy jeszcze o rekord świata

19:38 - Bieg na 3000 m z przeszkodami. Wygrała Milcah Chemos Cheywa z Kenii przed rodaczką Lidyą Chepkurui. Trzecia mimo upadku była Etiopka Sofia Assefa

19:30 - Skok o tyczce Isinbajewa poszybowała na 4,89

19.11 - Lewandowski kończy bieg na czwartym miejscu

19:07 - Marcin Lewandowski biegnie w finale na 800 m

Polak
Marcin Lewandowski na mecie półfinałowego biegu na 800 metrów PAP/Adam Warżawa

18:53 - Bieg na 1500 m. Półfinał z udziałem Renaty Pliś. W swojej serii półfinałowej czasem 4.08,02 zajęła siódme miejsce, a w ogólnym bilansie była 16. Kwalifikację wywalczyło 12 zawodniczek

18:52 - Siedmiobój. Karolina Tymińskia kończy siedmiobój z 6270 pkt. na dziewiątej pozycji

18:48 - Skok o tyczce. Po krótkiej rozmowie z sama sobą Isinbajewa, niesiona ogromną wrzawą pokonała  4,75 m

18:41 - Siedmiobój. Złoto Melnyczenko - 6856 pkt. Srebro Eaton - 6530 pkt. Brąz Schippers - 6477 pkt.
18:28 - Skok o tyczce. Isinbajewa zaczyna od 4,65, ale pierwsza próba nieudana.

18:23 - Karolina Tymińska wygrała bieg na 800 metrów, zostawiła rywalki daleko w tyle uzyskała czas 2.06.66 - to najlepszy jej wynik w tym sezonie
18:13 - Siedmiobój. Rusza pierwszy z trzech biegów na 800 metrów. To ostatnia konkurencja siedmioboju. Karolina Tymińska weźmie udział w drugim

18:05 - Piotr Małachowski kończy konkurs ze srebrnym medalem, wygrywa Harting. Po konkursie Polak przez zęby cedził, że srebrny medal mistrzostw świata to sukces, ale był wyraźnie zły i zawiedziony.  - Trochę mi ta złość i zawód już przechodzi. Przecież drugie miejsce na świecie też nie jest złe - powiedział

17:58 - Małachowski 68.36 w piątej kolejce, Harting odpuścił rzut w tej serii

17:51 - Harting 69.11 w czwartej kolejce

17.48 - Małachowski 67.18 - wskakuje na drugie miejsce, na trzecim jest Kanter, który spalił czwartą próbę

17:44 - Urbanek 64.01, 65.02 Wierig w czwartej serii

17.30 - za chwilę rozpocznie się finał skoku o tyczce pań

Jelena
Jelena Isinbajewa na rozgrzewce EPA/KERIM OKTEN

17:28 - Małachowski w trzeciej próbie 65.09, Harting spalił. Małachowski jest w tej chwili na trzecim miejscu. Pierwszy jest Harting 68.13, drugi Kanter 65.19.

17:20 - Robert Urbanek - 62.20 to piąta odległość

17:15 - Harting rzucił 68.13, a Małachowski spalił drugą próbę

17:10 - w pierwszym rzucie Małachowski posłał dysk na odległość 64.49, a Harting rzucił 62.16

17:00 - Piotr Małachowski, Robert Urbanek zaczynają konkurs finałowy. Kto rzuci dyskiem najdalej? Faworytem jest Robert Harting

16:55 - Paweł Fajdek odebrał właśnie złoty medal. W Moskwie zabrzmiał polski hymn

11:40 - koniec porannej części zawodów. Zapraszamy na sesję popołudniową od godziny 17.

11:15 - Karolina Tymińska zajmuje 13. miejsce po sześciu konkurencjach siedmioboju podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Moskwie. Polka w rzucie oszczepem osiągnęła odległość 40,61 m i zajęła 20. miejsce. Przed ostatnią konkurencją - biegiem na 800 m, który zostanie rozegrany w sesji popołudniowej - Tymińska ma w dorobku 5256 punktów.

10:44 - Chód na 20 km. Poniżej oczekiwań spisały się Polki. Najlepsza z nich Paulina Buziak (OTG Sokół Mielec) zajęła 30. miejsce. Na 44. sklasyfikowana została Agnieszka Dygacz (AZS AWF Katowice), a na 53. Katarzyna Kwoka (RLTL ZTE Radom). Przypomnijmy, że zwyciężyła Rosjanka Jelena Łaszmanowa.

10:31 - wieczorem w Moskwie odbędzie się finał biegu na 800 metrów mężczyzn lekkoatletycznych mistrzostw świata. Wśród najlepszych biegaczy na tym dystansie jest Marcin Lewandowski. Polak - mistrz Europy z Barcelony (2010 r.) wierzy, że "13" przyniesie mu szczęście.

Marcin Lewandowski przed finałowym biegiem na 800 metrów mężczyzn (Naczelna Redakcja Sportowa PR)

10:10 - mistrzyni olimpijska londyńskich igrzysk Rosjanka Jelena Łaszmanowa została mistrzynią świata w chodzie na 20 km. Trasę w Moskwie pokonała w 1:27.08. Srebro zdobyła jej rodaczka Anisja Kirdiapkina - 1:27.08, a brąz Chinka Hong Liu - 1:27.13.

Jelena Łaszmanowa najlepsza w chodzie na 20km>>>

Jelena
Jelena Laszmanowa

09:55 - Anna Jagaciak (MKS Juvenia Puszczykowo) wystąpi w czwartkowym finale konkursu trójskoku lekkoatletycznych mistrzostw świata w Moskwie. Mistrzyni Polski uzyskała w kwalifikacjach dziesiąty wynik - 13,96. Najlepszy miała brązowa medalistka londyńskich igrzysk Ukrainka Olga Saładucha - 14,69.

09:28 - Karolina Tymińska zajmuje 9. miejsce po pięciu konkurencjach w rywalizacji siedmioboistek. Polka zajęła szóste miejsce w konkursie skoku w dal osiągając wynik 6,32 m. Tymińska przed ostatnimi konkurencjami: rzutem oszczepem i biegiem na 800 metrów ma 4577 punktów, a prowadząca Ukrainka Żanna Melniczenko 4916.

09:00 - mistrz Polski w skoku wzwyż Szymon Kiecana nie awansował do finałowego konkursu lekkoatletycznych mistrzostw świata w Moskwie. Zawodnik Agrosu Zamość, klubu, w barwach którego Paweł Fajdek zdobył złoty medal w rzucie młotem, nie zaliczył wysokości 2,22.