Aneta Hołówek 16.08.2013

WTA w Cincinnati: Agnieszka Radwańska "zdemolowała" Wiesninę

Agnieszka Radwańska awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Tour na twardych kortach w Cincinnati (pula nagród 2,369 mln dolarów). W 3. rundzie polska tenisistka, rozstawiona z numerem czwartym, pokonała gładko Rosjankę Jelenę Wiesninę 6:0, 6:2.
Agnieszka RadwańskaAgnieszka RadwańskaWikipedia/Christopher Johnson

Obie zawodniczki zmierzyły się ze sobą po raz piąty. Cztery pojedynki zakończyły się zwycięstwem krakowianki. Jedyną wygraną 23. w światowym rankingu Rosjanka zanotowała w maju 2011 roku w Rzymie.
Czwartkowy mecz zakończył się bardzo szybko. Pierwszego seta krakowianka wygrała po zaledwie 19 minutach, bez straty gema. Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia Rosjanki 1:0, ale później Radwańska przejęła inicjatywę. Cały mecz trwał 50 minut. Krakowianka nie popełniła w tym czasie żadnego podwójnego błędu serwisowego, a jej rywalka - cztery.
W ćwierćfinale przeciwniczką starszej z sióstr Radwańskich będzie rozstawiona z "piątką" Chinka Na Li, która pokonała Niemkę Angelique Kerber 6:4, 6:4.

Swoje czwartkowe mecze wygrały także Białorusinka Wiktoria Azarenka, Włoszka Roberta Vinci i Serbka Jelena Jankovic.