Martin Ruszkiewicz 20.10.2013

Porażka rywala Legii Warszawa w Serie A

Piłkarze Lazio Rzym, rywale Legii Warszawa w grupie J Ligi Europejskiej, przegrali na wyjeździe z Atalantą Bergamo 1:2 (0:1) w meczu 8. kolejki włoskiej ekstraklasy. To trzecia porażka stołecznego klubu w tych rozgrywkach.
Atalanta Bergamo - Lazio RzymAtalanta Bergamo - Lazio Rzym PAP/EPA/PAOLO MAGNI

W pierwszej połowie w ekipie gospodarzy na listę strzelców wpisał się Luca Cigarini. Osiem minut po wznowieniu do wyrównania doprowadził Brayan Perea. W 84. minucie wynik ustalił German Denis, który zapewnił Atalancie czwarte ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

Po tej porażce mające 11 punktów na koncie Lazio zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w tabeli Serie A. Do lidera, którym jest niepokonana dotąd AS Roma, traci już 13 pkt.

W najbliższych dwóch kolejkach LE w grupie J Legia zmierzy się z Trabzonsporem (24 października na wyjeździe i 7 listopada u siebie), natomiast rzymianie dwa razy zagrają z cypryjskim Apollonem Limassol.

Obecnie warszawska drużyna zajmuje ostatnie miejsce, bez punktu i gola (0:1 na wyjeździe z Lazio, 0:1 u siebie z Apollonem). Prowadzi Trabzonspor - 4 pkt, a Lazio z takim samym dorobkiem jest drugie.

Rewanżowy mecz Legii z ekipą ze stolicy Italii odbędzie się 28 listopada w Warszawie.