Martin Ruszkiewicz 23.10.2013

Liga Mistrzów: Real Madryt - Juventus Turyn. "Stara Dama" chce zmazać plamę

Mecz w Lidze Mistrzów z Realem Madryt jest dla mistrza Włoch - Juventusu Turyn - okazją do rehabilitacji za niedzielną sromotną porażkę w Serie A z Fiorentiną 2:4.
Trening piłkarzy Juventusu Turyn przed meczem Ligi Mistrzów z Realem MadrytTrening piłkarzy Juventusu Turyn przed meczem Ligi Mistrzów z Realem Madryt PAP/EPA/KIKO HUESCA
  • Liga Mistrzów: Real Madryt - Juventus Turyn. "Stara Dama" chce zmazać plamę. Relacja Marka Lehnerta (IAR)
  • Wojciech Szymański (PR Berlin) - zapowiedzi meczów Bayern Monachium - Viktoria Pilzno i Bayer Leverkusen - Szachtar Donieck (IAR)
  • Cristiano Ronaldo (Real Madryt) o zamieszaniu wokół swojego klubowego kolegi - Garetha Bale'a przed meczem z Juventusem Turyn (IAR)

W tym sezonie LM Real Madryt - jest najskuteczniejszą drużyną. Jego piłkarze zdobyli już 10 goli, a sam Cristiano Ronaldo pięciokrotnie wpisał się na listę strzelców.
Tym razem "Królewscy", którzy z sześcioma punktami otwierają tabelę grupy B, będą próbować sforsować defensywę Juventusu. Postawa turyńczyków - dwa remisy - to dotychczas chyba największe rozczarowanie LM. W dodatku na Santiago Bernabeu przyjadą po porażce 2:4 z Fiorentiną w Serie A, choć do 65. minuty prowadzili 2:0.

Trener Realu Madryt - Carlo Ancelotti dyplomatycznie zaznaczył, że dla niego liczyło się w tamtym spotkaniu 75 minut doskonałej gry "Starej Damy", a nie piętnaście minut, w czasie których wyparowała ona z boiska.

Z kolei trener "Juve" - Antonio Conte - spodziewa się, że jego drużyna będzie miała dodatkowy bodziec do walki z Realem. Powinien się on okazać dla turyńskiego klubu tym, czym były kiedyś sole trzeźwiące, niezawodne po każdym omdleniu. - Mamy respekt dla Realu, ale się go nie boimy - powiedział szkoleniowiec. - Priorytetem jest nie dać sobie strzelić gola i trochę choć zaszkodzić gospodarzom - dodał.

Nadzieją trenera są Andrea Pirlo - reżyser gry i Arturo Vidal - napastnik. Zaufaniem jego cieszy się również bramkarz Gigi Buffon, powszechnie uważany za głównego winowajcę niedzielnej klęski. Kibice marzą, by wszystkim piłkarzom w biało-czarnych koszulkach wyrosły w Madrycie skrzydła.

Smaczku temu spotkaniu dodaje osoba szkoleniowca Realu Carlo Ancelottiego, który w latach 1999-2001 prowadził "Juve".
Żaden z dotychczasowych dziewięciu meczów między tymi zespołami w LM nie zakończył się remisem.

W pozostałych środowych meczach Ligi Mistrzów zagrają Galatasaray Stambuł z FC Kopenhaga, Bayer Leverkusen z Szachtarem Donieck, Manchester United z Realem Sociedad, Anderlecht Bruksela z Paris Saint-Germain, Benfica Lizbona z Olympiakosem Pireus, Bayern Monachium z Victorią Pilzno oraz CSKA Moskwa - Manchester City.