Marcin Nowak 27.10.2013

Ligue 1: kolejny gol Obraniaka, zwycięstwo Bordeaux

Ludovic ObraniakLudovic ObraniakWikipedia/Roger Goraczniak

Ludovic Obraniak zdobył w niedzielę bramkę dla Girondins Bordeaux w wygranym u siebie 2:0 meczu z Montpellier HSC w 11. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Francji. To trzeci gol 29-letniego pomocnika w obecnym sezonie.
Obraniak rozegrał całe spotkanie. Trafił do siatki w 90. minucie, ustalając wynik. Kwadrans wcześniej bramkę dla jego zespołu, który od 19. minuty grał z przewagą zawodnika, zdobył reprezentant Mali Cheick Tidiane Diabate.
Dzięki zwycięstwu ekipa Bordeaux awansowała z 15. na 13. lokatę w tabeli Ligue 1.
W sobotę zespół Reims, w którym występuje Grzegorz Krychowiak pokonał na wyjeździe Olympique Marsylia 3:2. 23-letni reprezentant Polski asystował przy golu decydującym o zwycięstwie jego ekipy. Jego podanie w doliczonym czasie gry na bramkę zamienił reprezentant Kongo Prince Oniangue.
Wcześniej trafienia dla Reims, które zajmuje 10. miejsce w tabeli, zanotowali występujący w zespole narodowym Togo Floyd Ama Ayite i Duńczyk Mads Albaek, a dla Olympique Florian Thauvin i Andre-Pierre Gignac.