Marcin Nowak 07.11.2013

Liga Mistrzów: asysta Szukały, Lewandowski nie pokonał Szczęsnego (GRALI POLACY)

Obrońca Steauy Bukareszt Łukasz Szukała zanotował asystę, a jego zespół zremisował z FC Basel 1:1 w wyjazdowym meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Liga Mistrzów: Borussia Dortmund - Arsenal Londyn. "Kanonierzy" zrewanżowali się Borussii

W środę na boiskach w tych rozgrywkach pojawiło się także trzech innych polskich piłkarzy.
Szukała zaliczył całe spotkanie. Jego podanie na gola zamienił Włoch Federico Piovaccari w 17. minucie. W 11. obrońca reprezentacji Polski został ukarany żółtą kartką za zagranie piłki ręką.
W przegranym u siebie 0:1 starciu z Arsenalem Londyn w barwach Borussii Dortmund od pierwszej do ostatniej minuty na boisku występował Robert Lewandowski. Polski napastnik w 41. minucie otrzymał żółtą kartkę za faul na Walijczyku Aaronie Ramseyu.
W wyjściowym składzie Borussii znalazł się również Jakub Błaszczykowski, którego w 74. minucie zmienił Gabończyk Pierre-Emerick Aubameyang. Łukasz Piszczek w dalszym ciągu wraca do zdrowia po operacji biodra.
W Arsenalu cały mecz rozegrał Wojciech Szczęsny, a z ławki rezerwowych zmagania obserwował drugi polski bramkarz - Łukasz Fabiański.
W Celticu Glasgow na boisku nie pojawił się Łukasz Załuska. Polski bramkarz usiadł na ławce rezerwowych, a jego zespół przegrał na wyjeździe z Ajaksem Amsterdam 0:1.
We wtorek w LM zaprezentował się tylko jeden polski piłkarz - Sebastian Boenisch. Obrońca Bayeru Leverkusen grał od pierwszej do ostatniej minuty w zremisowanym przez jego zespół na wyjeździe 0:0 meczu z Szachtarem Donieck.
Liga Mistrzów: dwie hiszpańskie drużyny już pewne awansu (WYNIKI)