Marcin Nowak 13.11.2013

Brazylia 2014: Urugwaj po pierwszym meczu pewny awansu na mundial

Piłkarze Urugwaju są bardzo blisko awansu na przyszłoroczne mistrzostwa świata. W pierwszym meczu barażu interkontynentalnego pokonali w Ammanie Jordanię 5:0 (2:0).

Rewanż za tydzień w Montevideo.
Urugwaj po raz czwarty z rzędu gra w barażach. Tą drogą zdołał awansować na mundial w 2002 i 2010 roku. Wyeliminował odpowiednio Australię i Kostarykę. Ta sztuka nie udała się przy okazji mistrzostw świata 2006. Wtedy zrewanżowała się Australia.
Wszystko wskazuje na to, że podopieczni Oscara Tabareza wystąpią także w przyszłym roku na brazylijskich boiskach. Pięciobramkowa zaliczka przed rewanżem na własnym stadionie powinna wystarczyć.
Prowadzenie Urugwajowi w 22. minucie dał Maximiliano Pereira. Jeszcze przed przerwą podwyższył Cristian Stuani. Po zmianie stron goście nie zwalniali tempa i zdobyli kolejne trzy gole. Na listę strzelców wpisali się Nicolas Lodeiro, Cristian Rodriguez i Edinson Cavani.
W drugiej parze Meksyk rywalizuje z Nową Zelandią. Początek pierwszego spotkania o 21.30. Natomiast mecze barażowe drużyn europejskich odbędą się w piątek i we wtorek. Szwecja zmierzy się z Portugalią, Islandia z Chorwacją, Rumunia z Grecją, a Francja z Ukrainą.

Jordania - Urugwaj 0:5 (0:2).