Marcin Nowak 16.11.2013

Brazylia 2014: Nigeria pierwsza z Afryki awansowała na mundial

Nigeria jako pierwsza drużyna z Afryki wywalczyła awans na przyszłoroczne piłkarskie mistrzostwa świata w Brazylii.
Radość piłkarzy NigeriiRadość piłkarzy NigeriiPAP/EPA/BARRY ALDWORTH

Mecz Polska - Słowacja. Bolesny debiut selekcjonera. Adam Nawałka nie dokonał cudu

W sobotę pokonała u siebie Etiopię 2:0 (1:0), a w dwumeczu zwyciężyła 4:1.

W ostatniej rundzie kwalifikacji w Afryce dziesięć drużyn podzielono na pięć par. Pierwsze spotkania rozegrano miesiąc temu. W Etiopii "Super Orły" wygrały 2:1 dzięki bramce Emmanuela Emenike z rzutu karnego w 90. minucie.
W spotkaniu rozegranym w Calabar gospodarze nie roztrwonili tej zaliczki. Wynik w 20. minucie z rzutu karnego otworzył Victor Moses. Awans w 82. przypieczętował Victor Obinna.
Od 1994 roku Nigerii tylko raz zabrakło na mundialu - w 2006 roku w Niemczech. Nigdy nie zdołała jednak awansować do ćwierćfinału.
W sobotę zostanie wyłoniony jeszcze jeden uczestnik zbliżających się MŚ. O 20.00 Senegal podejmie Wybrzeże Kości Słoniowej. W pierwszym meczu piłkarze WKS wygrali 3:1.

Nigeria - Etiopia 2:0 (1:0).
Bramki: Victor Moses (20-karny), Victor Obinna (82).
Sędziował: Bakary Gassama (Gambia).

Zachęcamy też do wejścia na naszą relację z pierwszych spotkań barażowych w strefie europejskiej do MŚ 2014 w Brazylii:

Brazylia 2014: baraże w Europie. Portugalia, Chorwacja, Ukraina i Grecja bliżej awansu