Aneta Hołówek 28.11.2013

PŚ w Kuusamo: niedawno Kruczek podawał się do dymisji, dzisiaj zbiera laury

Polscy skoczkowie znakomicie zaczęli sezon. Pierwsze zawody PŚ w Klingenthal wygrał Krzysztof Biegun, a czterech Polaków było w czołowej dziesiątce. Przed skoczkami kolejny start w Kuusamo.
Łukasz KruczekŁukasz Kruczek Wikipedia/Tadeusz Mieczyński/Skijumping.pl
  • Apoloniusz Tajner o Łukaszu Kruczku (IAR)
  • Apoloniusz Tajner o kłopotach kadry skoczków w ubiegłym sezonie (IAR)

PŚ w skokach: Biegun zdobył Klingenthal. "To historyczny dzień"

Od marca 2008 roku trenerem kadry polskich skoczków jest Łukasz Kruczek. W zeszłym sezonie pod jego wodzą Kamil Stoch zdobył mistrzostwo świata, a drużyna zajęła trzecie miejsce. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner uważa, że dziś Kruczka można uznać za jednego z najlepszych szkoleniowców na świecie.
Jednak rok temu pod nogami Kruczka paliła się ziemia. Sezon zaczął się dla Polaków fatalnie i szkoleniowiec chciał nawet podać się do dymisji. Jednak, jak przypomina Tajner, nie było na to zgody
Kolejny sprawdzian przed Kruczkiem i jego podopiecznymi w piątek i sobotę na zawodach Pucharu Świata w fińskim Kuusamo.

W czwartkowe południe pogoda w Kuusamo nie jest najgorsza, chociaż cały czas dosyć mocno wieje. Aktualnie temperatura wynosi -3C, a wiatr dochodzi do 9 m/s, nie pada śnieg.

Początek kwalifikacji do piątkowych zawodów zaplanowano na godzinę 18.00. O 16.00 rozpcznie się trening.