Logo Polskiego Radia
PAP
Katarzyna Karaś 18.12.2013

Pijana wjechała autem do przejścia podziemnego. 31-latka skierowana na badania

Sąd zdecydował, że kobieta będzie sądzona na zasadach ogólnych, a nie w trybie przyspieszonym. Uznał za konieczne badania dotyczące poczytalności oskarżonej.
Wjechała do przejścia podziemnego, usłyszała zarzutWjechała do przejścia podziemnego, usłyszała zarzutpolicja.waw.pl

Rozprawa w części dotyczącej danych osobowych oskarżonej, w tym jej stanu zdrowia, została utajniona. Sąd zabronił ujawniania danych kobiety, która do sądu została doprowadzona w kajdankach. Sąd nakazał także jej zwolnienie, zarazem zakazał 31-latce opuszczania kraju, polecił jej zdać paszport policji, zastosował też dozór policyjny. - To mocno koliduje z moimi planami na święta - oponowała oskarżona.

x-news.pl, TVN24
Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek na Rondzie Dmowskiego w Warszawie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kobieta wjechała samochodem na rondo prawdopodobnie na czerwonym świetle. Chwilę później 31-latka zderzyła się z jadącym oplem. W wyniku zderzenia jej mercedes staranował bariery ochronne i zjechał na schody przejścia podziemnego. Kobiecie nic się nie stało, opuściła auto wychodząc szyberdachem. W momencie zatrzymania kobieta miała prawie promil alkoholu w organizmie. Usłyszała zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości.
x-news.pl, TVN24 31-latka w przeszłości była już zatrzymywana za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Po raz pierwszy w 2008 roku. Miała wówczas we krwi poniżej pół promila alkoholu. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wykroczenie. W sierpniu 2013 roku miała z kolei powyżej pół promila alkoholu, co jest przestępstwem. Kobiecie odebrano prawo jazdy i zasądzono zakaz prowadzenia samochodu. Odwołała się ona od tego wyroku. Wyrok jest nieprawomocny, co w świetle przepisów oznacza, że mogła prowadzić samochód.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami za jazdę po wypiciu alkoholu - gdy jego zawartość we krwi kierowcy wynosi od 0,2 do 0,5 promila - grozi zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat, do 30 dni aresztu i do 5 tys. zł grzywny; jeśli stężenie alkoholu przekracza 0,5 promila, kierowcy grozi do 2 lat więzienia i utrata prawa jazdy na 10 lat.

Zobacz galerię: DZIEŃ NA ZDJĘCIACH>>>

PAP, kk