Logo Polskiego Radia
PAP
migrator migrator 26.01.2010

Komisja hazardowa żąda bilingów telefonicznych

Komisja hazardowa chce wezwać jako świadka m.in. nowego szefa CBA. Sejmowi śledczy przyjęli również wniosek o zabezpieczenie i przekazanie billingów rozmów telefonicznych kilku osób: Sławomira Nowaka, Jacka Kapicy, Marcina Rosoła, Adama Szejnfelda, Mirosława Drzewieckiego.

Komisja śledcza ds. wyjaśnienia tzw. afery hazardowej zdecydowała o wezwaniu jako świadków: szefa CBA Pawła Wojtunika i prezesa Rządowego Centrum Legislacji Macieja Berka. Przed komisją jako świadek ma też się stawić prezes Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych Zbigniew BenbenekSejmowi śledczy zrezygnowali natomiast z przesłuchania b. minister sportu w rządzie PiS Elżbiety Jakubiak.

Posłowie zdecydowali też - na wniosek Sławomira Neumanna (PO) - o zwróceniu się do sejmowych prawników o ekspertyzę, czy w zakresie prac komisji mieszczą się wnioski posłów PiS Beaty Kempy i Zbigniewa Wassermanna wiążące się ze sprawą postawienia zarzutów b. szefowi CBA Mariuszowi Kamińskiemu w związku z działaniami Biura w tzw. aferze gruntowej.

Chodzi o wnioski w sprawach: wezwania na świadków prokuratora krajowego Edwarda Zalewskiego i rzeszowskiego prokuratora Bogusława Olewińskiego oraz o przedstawienie na piśmie informacji o osobach, które uczestniczyły w spotkaniu w prokuraturze krajowej, 25 sierpnia 2009 r., przed postawieniem zarzutów Kamińskiemu. Po uzyskaniu takiej ekspertyzy komisja ma wrócić do wniosków posłów PiS, wiążących się ze sprawą postawienia zarzutów b. szefowi CBA.

Bilingi Nowaka, Kapicy, Szejnfelda, Rosoła, Drzewieckiego

Sejmowi śledczy przyjęli również wniosek o zabezpieczenie i przekazanie billingów rozmów telefonicznych, z telefonów prywatnych i służbowych: b. szefa gabinetu politycznego premiera Sławomira Nowaka, (w okresie od 17 października 2007 r. do 9 października 2009 r.); wiceministra finansów Jacka Kapicy (w okresie 1 luty 2008 - 9 październik 2009); b. wiceministra gospodarki Adama Szejnfelda (od 17 października 2007 r. do 9 października 2009 r.); Marcina Rosoła, szefa gabinetu politycznego b. ministra sportu Mirosława Drzewieckiego (od 17 października 2007 r. do 9 października 2009 r.)

ag, PAP