Mateusz Brożyna 19.03.2019

LM siatkarzy: Trefl Gdańsk ograł Zenit Kazań, ale zabrakło szczęścia w złotym secie. "Przeszli do historii"

Trefl Gdańsk odpadł w ćwierćfinale siatkarskiej Ligi Mistrzów. "Gdańskie Lwy" pokonały na wyjeździe Zenit Kazań 3:2, jednak o losach awansu do półfinału zadecydował złoty set, który na swoją korzyść rozstrzygnęli Rosjanie. Drużyna z Trójmiasta zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i poruszyła całą siatkarską społeczność w Polsce.
  • Zdaniem kapitana Trefla - Wojciecha Grzyba, zwycięstwo było w zasięgu ręki (IAR)

Podopieczni Andrei Anastasiego zagrali świetne spotkanie, jednak nie udało im się wygrać w tzw. złotym secie. Zenit Kazań pokonał Trefl 15:12, mimo że w trakcie pojedynku siatkarze z Trójmiasta mieli cztery piłki meczowe. Starcie w stolicy Tatarstanu poruszyły siatkarską społeczność w Polsce, gdzie ligowi rywale Trefla wspierali zespół z Pomorza.