PolskieRadio 24
Jakub Pogorzelski 24.07.2019

Liga Mistrzów: piękna bramka Malena zapewniła zwycięstwo PSV

We wtorek rozegrano pierwsze mecze drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W najciekawszym meczu PSV Eindhoven w dramatycznych okolicznościach pokonało FC Basel 3:2(1:1).
  • 90 minut zagrał Damian Kądzior
  • Rewanże odbędą się w dniach 30 i 31 lipca

Godni następcy

Mimo odejścia Luuka de Jonga i Angelino, trener Mark van Bommel poukładał skład swojej drużyny. Dobrą wiadomością dla kibiców jest powrót Ibrahima Afellaya oraz wykup z RB Lipsk Portugalczyka Brumy, który już w 14. minucie otworzył wynik meczu.

Zespół gości jeszcze przed przerwą doprowadził do remisu po golu Ajetiego, a następnie po strzale głową Omara Alderete objął prowadzenie. To jednak nie wystarczyło do osiągnięcia korzystnego wyniku, gdyż najpierw wyrównał rezerwowy Lammers, a w doliczonym czasie gry po mocnym wstrzeleniu piłki przez Gutierreza, bramkę piętą zdobył Donyell Malen.

Kolejny Polak w Champions League?

W innych wtorkowych spotkaniach, Victoria Pilzno bezbramkowo zremisowała u siebie z greckim Olympiakosem, Kopenhaga wygrała na wyjeździe 2:0 z TNS, a APOEL wygał z Sutjeską 1:0.

Swój mecz wygrała także drużyna Nenada Bjelicy, byłego trenera Lecha Poznań. Zespół, w którym 90 minut zagrał reprezentant Polski, Damian Kądzior, wygrał 2:0 z mistrzem Gruzji, Saburtalo Tbilisi.

Program pierwszych meczów 2. rundy eliminacji Ligi Mistrzów (rewanże 30/31 lipca):