PolskieRadio 24
Mateusz Brożyna 07.08.2019

Drugi triumf Luki Mezgeca w 76. Tour de Pologne. Słoweniec najszybszy w Bielsku-Białej

Po raz drugi w 76. Tour de Pologne triumfował Luka Mezgec (Mitchelton-Scott). Słoweński kolarz wygrał piąty etap wyścigu: Kopalnia Soli „Wieliczka” - Bielsko-Biała o długości 154 km. Szóste miejsce zajął Rafał Majka (Bora-Hansgrohe), a koszulkę lidera zachował jego kolega klubowy Niemiec Pascal Ackermann.
  • Jakub Niziński na mecie 5. etapu 76. edycji Tour de Pologne (Trójka)
  • Przemysław Niemiec o formie Rafała Majki na 76. Tour de Pologne (Trójka)
  • Były kolarz, obecnie pracujący przy organizacji wyścigu Przemysław Niemiec spodziewał się takiej końcówki (IAR)
  • Majka jest zadowolony ze swojej jazdy, choć podkreśla, że celem jego drużyny było etapowe zwycięstwo Pascala Ackermanna (IAR)
  • Więcej o piątym etapie w relacji Włodzimierza Reznera (Kronika Sportowa/PR1)

Mezgec odniósł drugie etapowe zwycięstwo w wyścigu, po niedzielnym sukcesie w Katowicach. W środę wyprzedził Hiszpana Eduarda Pradesa (Movistar) i Brytyjczyka Bena Swifta (Ineos).

76. Tour de Pologne - SERWIS SPECJALNY

W nietypowej roli wystąpił Majka. Znany z jazdy po górach, próbował finiszować i był blisko zdobycia bonifikaty, ale na ostatnich metrach został zablokowany przez jednego z rywali.

Wyświetl ten post na Instagramie.

😍 #Poland #tdp2019🇵🇱 📷 @gruchaseven

Post udostępniony przez TourdePologne (@tourdepologne)

Liderem klasyfikacji generalnej pozostaje Ackermann z ekipy Bora-Hansgrohe, który ma 4 sekundy przewagi nad Mezgecem i 16 sekund nad Swiftem. Majka i Owsian tracą 24 sekundy, zajmując odpowiednio 15. oraz 31. miejsce.

W czwartek 6. etap - 160 kilometrów z Zakopanego do Kościeliska, a po drodze sześć górskich premii pierwszej kategorii. Do zakończenia 76. edycji TdP pozostały dwa górskie etapy.

O zmaganiach kolarzy można posłuchać w audycjach sportowych na antenach Polskiego Radia - w jedynkowej "Kronice Sportowej" i "Trzeciej Stronie Medalu" w Programie Trzecim PR.

Program 76. Tour de Pologne:

1. etap, 3 sierpnia (sobota): Kraków – Kraków (132 km)
2. etap, 4 sierpnia (niedziela): Tarnowskie Góry – Katowice (153 km)
3. etap, 5 sierpnia (poniedziałek): Stadion Śląski, Chorzów – Zabrze (150,5 km)
4. etap, 6 sierpnia (wtorek): Jaworzno – Śląskie, Kocierz (173 km)
5. etap, 7 sierpnia (środa): Kopalnia Soli „Wieliczka” – Bielsko-Biała (154 km)
6. etap, 8 sierpnia (czwartek): Zakopane – Kościelisko (160 km)
7. etap, 9 sierpnia (piątek): Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska (153 km)

TdP: czwarty etap w hołdzie Lambrechtowi [WIDEO]

Więcej informacji o TdP w specjalnym serwisie >>> 76. Tour de Pologne od startu do mety w Polskim Radiu [SERWIS SPECJALNY]