PolskieRadio 24
Aneta Hołówek 05.12.2019

LM siatkarzy: Wilfredo Leon show. Imponujący wyczyn reprezentanta Polski

Klubowi podopieczni Vitala Heynena siatkarze Sir Safety Perugia pokonali SL Benfica Lizbona 3:1 w meczu 1. kolejki grupy D Ligi Mistrzów. W starciu błysnął reprezentant Polski Wilfredo Leon, który w trzeciej odsłonie zaserwował siedem asów.
  • Wilfredo Leon w sumie w meczu zdobył 23 punkty (najwięcej), w tym dziewięć asów
  • Naszemu reprezentantowi wtórował Serb Aleksandar Atanasijević, który zapisał na koncie 19 oczek

W pierwszym secie trwała bardzo wyrównana walka do momentu, aż przy stanie 19:18 w polu serwisowym stanął Ołeh Płotnycki, który zakończył pierwsza odsłonę skutecznymi zagrywkami (25:18).

Drugi set miał niespodziewanie inny przebieg, bo drużyna z Portugalii zaskoczyła gospodarzy. Przy stanie 21:24, ekipa dowodzona przez szkoleniowca reprezentacji Polski zaczęła odrabiać straty. Siatkarze Sir Safety Perugia zdołali doprowadzić do stanu 24:24, ale nie postawili kropki nad i przegrywając tę partię 24:26.

Podrażnieni końcówką drugiego seta gospodarze, set numer trzy rozpoczęli od wysokiego prowadzenia 10:3. Do głosu doszedł także Wilfredo Leona, który  gnębił rywali zagrywką, posyłając aż siedem asów. Perugia nie wypuściła wysokiego prowadzenia z rąk zamykając seta 25:15.

W czwartej partii Perugia także przeważała, ale już nie tak zdecydowanie. Ekipa Heynena wygrała 25:19 i w pierwszym meczu tej edycji Ligi Mistrzów zainkasowała komplet punktów.

Sir Sicoma Monini Perugia – Benfica Lizbona 3:1 (25:18, 24:26, 25:15, 25:19)

>>> W innym środowym meczu grupy D siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa wygrali u siebie z francuskim Tours VB 3:0.

Wyniki meczów 1. kolejki Ligi Mistrzów:
grupa C
środa
Halkbank Ankara - Greenyard Maaseik 2:3 (25:20, 25:23, 27:29, 20:25, 10:15)
Jastrzębski Węgiel - Zenit Kazań - przełożony na 18 stycznia
grupa D
środa
VERVA Warszawa Orlen Paliwa - Tours VB 3:0 (25:15, 25:22, 25:23)
Sir Sicoma Monini Perugia - Benfica Lizbona 3:1 (25:18, 24:26, 25:15, 25:19)
grupa E
wtorek
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Vojvodina NS Seme Nowy Sad 3:0 (25:20, 25:21, 25:21)