Aneta Hołówek 27.12.2019

Premier League: totalna demolka w świątecznym szlagierze Leicester City vs Liverpool

W hicie 19. kolejki angielskiej ekstraklasy prowadzący w tabeli piłkarze Liverpoolu pokonali na wyjeździe wicelidera Leicester City 4:0. "The Reds" tym samym powiększyli przewagę nad "Lisami" do 13 punktów i mają jeszcze do rozegrania zaległy mecz.
  • Z kolei Chelsea przegrała z Southampton 0:2 (0:1). W 31 minucie bramkę dla gości zdobył Michael Obafemi. Wynik w 73 minucie ustalił Nathan Redmond. Całe spotkanie w barwach Southampton rozegrał obrońca reprezentacji Polski Jan Bednarek
  • W pozostałych meczach Tottenham wygrał z Brighton 2:1 (0:1), Aston Villa zwyciężyła Norwich 1:0 (0:0), Bournemouth zremisowało z Arsenalem 1:1 (1:0), Crystal Palace pokonało West Ham United 2:1 (0:0), a Sheffield United zremisowało z Watford 1:1 (1:1)
  • Zwycięski debiut na ławce trenerskiej Evertonu miał Carlo Ancelotti. Jego zespół wygrał 1:0 z Burnley

Absolutna dominacja - te słowa najlepiej oddają grę Liverpoolu. Prowadzenie w 31. minucie gościom dał Roberto Firmino. Brazylijczyk precyzyjnym strzałem głową wykończył idealne dośrodkowanie Trenta Alexandra-Arnolda.

O przewadze podopiecznych trenera Juergena Kloppa świetnie świadczy fakt, że pierwszy i w dodatku niecelny strzał Leicester oddał po godzinie gry. Kolejnych bramek "The Reds" długo jednak nie potrafili zdobyć.

W końcu opór gospodarzy całkowicie się załamał. Między 71. a 78. minutą Liverpool strzelił trzy gole. Najpierw rzut karny wykorzystał James Milner, następnie z drugiego trafienia cieszył się Firmino, któremu ponownie dograł Alexander-Arnold. Na koniec 21-letni obrońca swój świetny występ przypieczętował bramką.

Liverpool pewnie zmierza po pierwsze od 1990 roku mistrzostwo Anglii. Jest niepokonany, a z 18 meczów wygrał 17.

19. kolejka zakończy się w piątek. Tego dnia Manchester City na wyjeździe zagra z Wolverhampton Wanderers. Jeśli obrońcy tytułu przynajmniej zremisują, to awansują na drugie miejsce w tabeli. Teraz ich strata do Liverpoolu wynosi 14 punktów.