Mateusz Brożyna 02.01.2020

NBA. Udany początek nowego roku w wykonaniu Los Angeles Lakers i Milwaukee Bucks

Los Angeles Lakers wygrali z Phoenix Suns 117:107 (43:17, 31:24, 27:38, 16:28) w rozegranym ze środy na czwartek czasu polskiego spotkaniu koszykarskiej ligi NBA. Gospodarzy poprowadził do zwycięstwa LeBron James, który zapisał na swoim koncie 31 punktów, 13 zbiórek i 12 asyst. Najskuteczniejszym zawodnikiem w szeregach gości z dorobkiem 32 punktów był Devin Booker. To 27. zwycięstwo "Jeziorowców" w fazie zasadniczej.
  • 31. wygraną zanotowali Bucks. Koszykarze z Milwaukee pokonali Minnesota Timberwolves 106:104 (19:23, 33:28, 25:20, 29:33). 32 punkty dla gospodarzy rzucił Janis Andetokunmbo. Grek w ciągu 31 minut gry zapisał na swoim koncie również 17 zbiórek, 4 asysty i 2 bloki
  • W pozostałych meczach New York Knicks zwyciężyli Portland Trail Blazers 117:93 (25:27, 26:21, 32:29, 34:16), a Washington Wizards ulegli Orlando Magic 101:122 (29:31, 29:31, 25:32, 18:28)
  • W tabeli na "zachodzie" prowadzą Lakers (27 zwycięstw - 7 porażek) przed Denver Nuggets (23-10) i Los Angeles Clippers (24-11). Liderami strefy wschodniej pozostają Bucks (31-5), którzy wyprzedzają Boston Celtics (23-8) i Miami Heat (24-9)

Bucks mają bilans spotkań 31-5 i są na czele Central Division i jednocześnie Konferencji Wschodniej, zaś Lakers triumfowali w 27 z 34 występów i prowadzą w Pacific Division oraz na Zachodzie. W całych rozgrywkach nie ma lepszych drużyn.

Porównując noworoczne mecze z udziałem tych klubów, zdecydowanie więcej emocji było w Milwaukee, gdzie Bucks zdobyli tylko dwa punkty więcej od "Leśnych Wilków" (12-21), zamykających stawkę ekip w Northwest Division.

Nie żyje David Stern. Dzięki niemu świat pokochał NBA

Po trafieniu Greka Giannisa Antetokounmpo gospodarze prowadzili 106:100, ale od tego momentu punkty zdobywali już tylko rywale. Timberwolves mogli doprowadzić do dogrywki, lecz w ostatnich sekundach spudłował Gorgui Dieng.

Wśród triumfatorów wyróżnił się Antetokounmpo - 32 punkty, 17 zbiórek. To już jego 30. tzw. double-double w 33 występach w tym sezonie. Z kolei dla gości 22 pkt uzyskał Shabazz Napier.

W Los Angeles miejscowi Lakers wygrali pierwszą kwartę 43:17, a do przerwy różnica wynosiła już 33 punkty (74:41). Druga połowa należała do "Słońc".

- Musimy lepiej sobie radzić, kiedy wysoko prowadzimy. Jestem dumny ze sposobu, w jaki zdominowaliśmy pierwszy okres gry. W trzeciej i czwartej kwarcie nie zagraliśmy jednak na wystarczająco dobrym poziomie - ocenił trener Lakers Frank Vogel.

Świetnie spisał się lider "Jeziorowców" LeBron James, który zapisał na koncie ósme "triple-double" w sezonie - 31 pkt, 13 zbiórek i 12 asyst. Anthony Davis dołożył 26 pkt i 11 zbiórek.

W ekipie Suns najlepiej zagrał Devin Booker - 32 punkty, a wspierał go Kelly Oubre - 26.

W innym środowym spotkaniu New York Knicks pokonali Portland Trail Blazers 117:93. Do Madison Square Garden wrócił Carmelo Anthony, zdobył 26 punktów, ale Blazers ponieśli wysoką porażkę.

Z czego zapamiętamy 2019? Koszykarze podbili serca Polaków

Wszystkie cztery noworoczne mecze (w ostatnim Washington Wizards ulegli Orlando Magic 101:122) poprzedziła minuta ciszy w hołdzie zmarłemu byłemu komisarzowi ligi NBA Davidowi Sternowi.

4. Portland 14 21 .400
5. Minnesota 12 21 .364