Paweł Majewski 13.01.2020

Ligue 1: świetny mecz w Paryżu. Drużyna Kamila Glika postawiła się mistrzom

W hitowym meczu 20. kolejki francuskiej Ligue 1 broniący tytułu i prowadzący w tabeli piłkarze Paris Saint-Germain zremisowali z AS Monaco 3:3. W barwach gości cały mecz rozegrał Kamil Glik. Już w środę oba zespoły spotkają się ponownie, w zaległym meczu ligowym z rundy jesiennej.
  • Glikowi niewiele zabrakło do zdobycia gola
  • Paryżanie mogli zwyciężyć, ale w końcówce spotkanie fatalnie pomylił się Kylian Mbappe
  • Monaco w tabeli zajmuje ósme miejsce, a już w środę ponownie zagra z PSG

Grad goli

Glik, który rozegrał w niedzielny wieczór cały mecz, był w pierwszej połowie bliski zdobycia bramki. W 31. minucie piłka po jego strzale głową trafiła w słupek.

Dwie bramki dla paryżan, prowadzących do przerwy 3:2, zdobył Brazylijczyk Neymar (w tym jedną z rzutu karnego), a jeden gol padł po samobójczym trafieniu Fode Ballo.

Z kolei dla Monaco trafienia zaliczyli Portugalczyk Gelson Martins, Wissam Ben Yedder oraz Algierczyk Islam Slimani, który w 70. minucie ustalił wynik.

W doliczonym czasie gry zwycięstwo gospodarzom mógł zapewnić Kylian Mbappe, ale nie trafił do bramki.

Nowy trener, lepsza gra?

Od końca grudnia trenerem Monaco jest Robert Moreno, do niedawna selekcjoner hiszpańskiej drużyny narodowej. Zastąpił Portugalczyka Leonardo Jardima.

W środę jego zespół po raz kolejny będzie rywalizować z PSG, tym razem u siebie w zaległym spotkaniu.

Na razie Monaco zajmuje ósme miejsce z dorobkiem 29 punktów, natomiast Paris-Saint Germain jest liderem - ma 46 punktów i o pięć wyprzedza Olympique Marsylia.