Mateusz Brożyna 13.01.2020

NBA. Trwa dobra seria Utah - dziewiąte z rzędu zwycięstwo "Jazzmanów"

Koszykarze Utah Jazz odnieśli dziewiąte z rzędu i 27 w sezonie zwycięstwo w zasadniczej fazie rozgrywek ligi NBA. W niedzielę Jazzmani pokonali na wyjeździe Washington Wizards 127:116.
  • Drużyna z Salt Lake City zajmuje trzecie miejsce w tabeli zachodniej strefy. Liderami pozostają Los Angeles Lakers
  • Broniący tytułu Toronto Raptors doznali 14 porażki w sezonie. Tym razem ulegli San Antonio Spurs 104:105
  • W innych niedzielnych meczach Phoenix Suns wygrali z Charlotte Hornets 100:92, Denver Nuggets pokonali Los Angeles Clippers 114:104, Memphis Grizzlies wygrali z Golden State Warriors 122:102, Brooklyn Nets pokonali Atlanta Hawks 108:86, a New York Knicks wygrali z Miami Heat 124:121
  • Na wschodzie prowadzą Milwaukee Bucks

Do przerwy w stolicy wyraźnie prowadzili gospodarze, ale druga połowa należała zdecydowanie do zespołu z Salt Lake City, który najpierw odrobił 15-punktową stratę, a w ostatniej kwarcie wypracował bezpieczną przewagę.

Główne role wśród "Jazzmanów" odgrywali Europejczycy - Bojan Bogdanović z 31 pkt był najskuteczniejszym strzelcem, a francuski środkowy Rudy Gobert dodał 21 pkt i miał 14 zbiórek.

James Harden przekroczył kosmiczną granicę

Koszykarze Jazz, którzy mają w tym sezonie 27 zwycięstw i 12 porażek, zrównali się bilansem z zajmującą drugie miejsce na Zachodzie drużyną Denver Nuggets.

- Drugie czy trzecie miejsce teraz nie ma dla nas większego znaczenia. Czujemy, że możemy grać jeszcze lepiej i naszym celem jest pierwsza pozycja w konferencji, najlepiej na zakończenie play off - podkreślił Gobert.

Liderem Wizards (13-26) był Bradley Beal, który uzyskał 25 pkt, jednak nie trafił żadnej z siedmiu prób "za trzy". Były klub Marcina Gortata plasuje się na 13. pozycji na Wschodzie.

Podobnie jak zespół Jazz po raz 27. w sezonie wygrali Denver Nuggets. Tym razem we własnej hali z mającymi spore ambicje Los Angeles Clippers 114:104.

Gospodarze w ciągu 24 godzin, kiedy ulegli Cleveland Cavaliers 103:111, całkiem odmienili swoje oblicze i pokonali jednego z faworytów rozgrywek.

- Byliśmy zupełnie inną drużyną. Tak to już jednak z nami bywa, że lepiej się spisujemy w spotkaniach z zespołami, które mogą pokonać nas niż w tych, które teoretycznie powinniśmy łatwo wygrać - przyznał rezerwowy rozgrywający Monte Morris.

Serbski środkowy Nikola Jokić uzyskał dla miejscowych 20 pkt i miał 15 zbiórek, a 19 pkt uzbierał Jamal Murray. Wśród gości najskuteczniejszy był Kawhi Leonard - 30 pkt, ale podobnie jak kolegów jego bolączką była tego dnia skuteczność.

Poza tym dwukrotnie pozwolił się zablokować Jeramiemu Grantowi. "Nieczęsto można zobaczyć takie akcje na Leonardzie" - zauważył trener gospodarzy Michael Malone.

Clippers (27-13) plasują się na piątej pozycji na Zachodzie. Prowadzą ich lokalni rywale - Lakers (32-7).

4. Portland 16 24 .400
5. Minnesota 15 23 .395