PolskieRadio 24
Jakub Pogorzelski 09.02.2020

Serie A: niezapomniane Derby della Madonnina. Inter pokonał Milan mimo bramek Zlatana

Fantastyczne widowisko obejrzeli wszyscy, którzy spędzili niedzielny wieczór z włoskim futbolem. Derby Mediolanu obfitowały w bramki i niezwykłe zwroty akcji, a ostatecznie Inter pokonał AC Milan 4:2 (0:2).

Błysk Zlatana

Milan rozpoczął mecz wspaniale, raz za razem napędzając swoje ataki głównie lewą stroną, gdzie błyszczeli Ante Rebić i ofensywnie usposobiony obrońca Theo Hernandez, a w 9. minucie piłka po strzale z dystansu Hakana Calhanoglu zatrzymała się na słupku.

Inter miał problemy z kontrolowaniem piłki, jednak powoli dochodził do głosu. Pierwszą okazję miał doświadczony stoper Diego Godin, który niecelnie uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Alexisa Sancheza.

Serie A: Napoli sensacyjnie przegrywa z Lecce. Bramka Arkadiusza Milika

Z czasem zaczął dawać o sobie znać także Romelu Lukaku. Po jednej z jego indywidualnych akcji wystawił piłkę do Matiasa Vecino, który uderzył w środek bramki strzeżonej przez Donnarummę.

Przełom nastąpił w 40. minucie - po wrzutce z głębi pola Zlatan Ibrahimović wygrał pojedynek w powietrzu z Godinem, zagrał wzdłuż bramki, a po błędzie wychodzącego bramkarza Interu piłkę do siatki skierował Ante Rebić. Gdy podopieczni Conte myślami byli już w szatni, stracili drugą bramkę. W polu karnym po rzucie rożnym znakomicie ustawił się "Ibra", który podwyższył rezultat na 2:0 dla Milanu.

Odrodzenie Interu

Druga połowa rozpoczęła się od natarcia Interu, co dało szybki efekt - Marcelo Brozović w 50. minucie zdobył kontaktową bramkę po silnym strzale wolejem ze skraju pola karnego. Podziałało to na "nerazzurri" niezwykle mobilizująco - już minutę później Alexis Sanchez otrzymał piłkę za plecy obrońców, po czym wycofał do Matiasa Vecino. Argentyńczyk dopełnił formalności i remis stał się faktem.

Emocje sięgnęły zenitu chwilę później - ludzie z ławki Interu byli wściekli na decyzję sędziego o odgwizdaniu faulu Milana Skriniara, a czerwoną kartkę za zbyt bezpośrednie wyrażenie niezadowolenia zobaczył asystent, Cristian Stellini.

Inter dążył do zdobycia kolejnego gola, starali się Candreva, Alexis i Lukaku, ale bramkę zdobył obrońca. W 70. minucie po dośrodkowaniu z narożnika boiska świetnie uderzył głową Stefan De Vrij. Wtedy na boisku pojawił się Christian Eriksen, który dziesięć minut później fantastycznie uderzył z rzutu wolnego, jednak piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Piłka wciąż wędrowała między jednym polem karnym a drugim - szansy sam na sam nie wykorzystał Barella, chwilę później Ibrahimović uderzył głową w słupek - przy tej drugiej akcji Szwed faulował.

Gdy zdawało się, że piłkarze Interu będą tylko kontrolować piłkę, po dośrodkowaniu rezerwowego Mosesa zasłużoną bramkę zdobył Romelu Lukaku, który rozpoczął akcję podaniem w boczny sektor boiska.

Był to niesamowity wieczór na San Siro, a Lukaku i spółka mają oprócz wygranych derbów inną nagrodę - dzięki zwycięstwu zrównali się punktami z Juventusem.