PolskieRadio 24
Paweł Majewski 15.02.2020

Bundesliga: świetny mecz Borussii Dortmund. Łukasz Piszczek z bramką

Borussia Dortmund wysoko pokonała u siebie Eintracht Frankfurt 4:0 (1:0) w meczu 22. kolejki piłkarskiej Bundesligi. Jedną z bramek dla wicemistrzów Niemiec zdobył Łukasz Piszczek. Po raz kolejny do siatki trafił także 19-letni napastnik Borussii Norweg Erling Haaland.
  • Borussia nie dała żadnych szans rywalom
  • Piszczek dwa poprzednie mecze ligowe spędził wśród rezerwowych, ale w świetnym stylu wrócił do podstawowego składu
  • We wtorek podopieczni Luciena Favre'a zagrają w Lidze Mistrzów przeciwko PSG

Borussia, chcąc liczyć się w walce o mistrzostwo, nie może już pozwalać sobie na stratę punktów. Podopieczni Luciena Favre'a wzięli sobie to do serca i w meczu z Eintrachtem nie dali rywalom żadnych szans. Żółto-czarni dominowali od pierwszej minuty, ale długo nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie Kevina Trappa.

Piszczek przełamał niemoc

Udało się to dopiero Piszczkowi, który w 33. minucie otworzył wynik. Polski obrońca uderzył z kilkunastu metrów po podaniu Achrafa Hakimiego. Dla 34-latka, który w dwóch poprzednich ligowych meczach siedział na ławce rezerwowych, to pierwszy gol w obecnym sezonie Bundesligi.

Haaland wciąż trafia

Do przerwy wynik nie uległ zmianie, ale już na początku drugiej połowy gospodarze szybko podwyższyli prowadzenie. W 50. minucie trafił Anglik Jadon Sancho, a cztery minuty później po raz kolejny drogę do siatki rywali znalazł Haaland.

19-letni Norweg, który w styczniu został pozyskany z Red Bulla Salzburg, w pięciu ligowych spotkaniach zdobył aż osiem bramek. Tak skuteczny po przyjściu do niemieckiej ekstraklasy nie był jeszcze nikt.

Gospodarze nie zadowalali się trzybramkowym prowadzeniem. W 74. minucie wynik ustalił Portugalczyk Raphael Guerreiro.

Teraz PSG

Dzięki zwycięstwu drużyna z Dortmundu ma 42 punkty i tylko o jeden ustępuje liderowi Bayernowi Monachium. Mistrzowie Niemiec w niedzielę zagrają na wyjeździe z FC Koeln. Piłkarze z Dortmundu mogą natomiast skupić się na meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. We wtorek na własnym boisku podejmą Paris Saint-Germain.