PolskieRadio24.pl
Paweł Słójkowski 07.06.2020

Ekstraklasa: ważne zwycięstwo Arki. Śląsk ukarany za minimalizm

Arka Gdynia w samej końcówce spotkania ze Śląskiem Wrocław zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Wygrana 2:1 pozwoliła piłkarzom Ireneusza Mamrota zbliżyć się do bezpiecznego miejsca w tabeli.
  • A tak spotkanie podsumował słowacki pomocnik Śląska Robert Pich (IAR)
  • Obrońca Arki Damian Zbozień powiedział po meczu (IAR)

Spotkanie rozpoczęło się korzystnie dla Śląska Wrocław. Po kwadransie gry goście mieli rzut karny po faulu na Robercie Pichu, który został powalony w polu karnym przez Mateusza Młyńskiego - tak przynajmniej orzekł sędzia, wątpliwości jednak kibicom i piłkarzom gospodarzy nie brakowało.

Do piłki podszedł Michał Chrapek i podobnie jak w ostatnim spotkaniu Śląska, zremisowanym 1:1 z Rakowem Częstochowa, nie pomylił się. Arka próbowała dojść do głosu, jednak pod bramką rywali brakowało przede wszystkim konkretów - większość akcji rozbijała się o blok defensywny gości, którzy skupiali się na obronie korzystnego wyniku i swoich okazji szukali w kontratakach.

Śląsk na przerwę schodził z dobrym rezultatem i przewagą właściwie w każdym istotnym aspekcie tego meczu.

Druga połowa przebiegała w powolnym tempie, Arka nie potrafiła zaskoczyć obrońców Śląska, którego piłkarze nie zamierzali ryzykować i szukać kolejnych goli. Minimalizm zemścił się na przyjezdnych w 83. minucie, kiedy po rzucie rożnym do siatki trafił Adam Danch.

W końcówce świetnym uderzeniem przewrotką popisał się Jakub Łabojko, ale na posterunku był Pavols Steninbors, który uratował swój zespół. Chwilę później sprzed pola karnego próbował Vejinović, jednak piłka przeszła obok słupka. W doliczonym czasie gry strzał Holendra z woleja zatrzymał się na poprzeczce. Okazało się jednak, że to on został bohaterem gdynian.

W samej końcówce sędzia dopatrzył się ręki w polu karnym u jednego z piłkarzy Śląska, Vejinović nie zdołał pokonać Putnockiego za pierwszym razem, ale przy dobitce był już bezbłędny.

Arka sięgnęła po zwycięstwo w zaskakujący sposób i na dwa punkty przybliżyła się do bezpiecznego miejsca w tabeli - z 29 "oczkami" na koncie jest na 15. pozycji w tabeli. Śląsk ma ich 43, co daje mu 4. miejsce.

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Michał Chrapek (12-karny), 1:1 Adam Danch (82-głową), 2:1 Marko Vejinovic (90+7).

Żółta kartka - Arka Gdynia: Michał Kopczyński, Rafał Siemaszko. Śląsk Wrocław: Diego Zivulic, Michał Chrapek.

Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa). Mecz bez udziału publiczności.

W 97. minucie Marko Vejinovic nie wykorzystał rzutu karnego, obrona Matus Putnocky.

Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Luka Maric, Adam Danch, Adam Marciniak - Mateusz Młyński, Michał Kopczyński (78. Maciej Jankowski), Michał Nalepa, Marko Vejinovic, Santi Samanes (46. Rafał Siemaszko) - Oskar Zawada (62. Dawit Szirtładze).

Śląsk Wrocław: Matus Putnocky - Guillermo Cotugno (76. Kamil Dankowski), Israel Puerto, Mark Tamas, Dino Stiglec - Przemysław Płacheta, Diego Zivulic, Krzysztof Mączyński (71. Jakub Łabojko), Michał Chrapek, Robert Pich - Erik Exposito (80. Sebastian Bergier).

Wisła Kraków - Legia Warszawa 1:3>>> OPIS MECZU

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. ŁKS Łódź 28 5 6 17 26-46 21 -20
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze