Aneta Hołówek 24.06.2020

Serie A: Milik strzela dla Napoli i dla ojca. "Pokazał instynkt snajperski"

Arkadiusz Milik zdobył bramkę dla Napoli w zwycięskim wyjazdowym meczu z Veroną (2:0) w 27. kolejce ekstraklasy Włoch. To dziesiąte trafienie piłkarza reprezentacji Polski w tym sezonie Serie A.

W 38. minucie Milik, obecnie najskuteczniejszy zawodnik drużyny z Neapolu, dobrze ustawił się do dośrodkowania z rzutu rożnego Matteo Politano i głową posłał piłkę tuż przy słupku bramki gospodarzy. Wynik ustalił w końcówce spotkania Meksykanin Hirving Lozano.

Milik pozostał na boisku do 72. minuty, zmieniony przez Belga Driesa Mertensa. Drugi z Polaków w barwach Napoli - Piotr Zieliński rozegrał całe spotkanie.

Milik i Zieliński zostali bardzo dobrze ocenieni po meczu, dziennikarze przyznali Polakom dwie najwyższe noty w zespole - "siódemki". "Milik wykazał tak dobrze znany mu instynkt snajperski i tym samym ma w dorobku już 10 trafień w tym sezonie" - napisano.

Milik, w Dniu Ojca gola zadedykował swojemu tacie.

00:56 Milik i Zieliński chwaleni w Italii. Relacja Piotra Kowalczuka.mp3 Milik i Zieliński chwaleni w Italii. Relacja Piotra Kowalczuka (IAR)

Od 84. minuty w ekipie gospodarzy grał Mariusz Stępiński.

Neapolitańczycy umocnili się na szóstym miejscu w tabeli i nie rezygnują z walki o Ligę Mistrzów.

W drugim wtorkowym meczu, z udziałem trzech Polaków, SPAL Ferrara przegrała z Cagliari 0:1. W ostatnich sekundach bramkę na wagę trzech punktów zdobył syn charyzmatycznego trenera Atletico Madryt Diego Simeone - Giovanni. W drużynie SPAL wystąpili Thiago Cionek i od 63. minuty Arkadiusz Reca, a po przeciwnej stronie boiska – Sebastian Walukiewicz.