PolskieRadio 24
Aneta Hołówek 15.07.2020

Ekstraklasa: Cracovia - Lech Poznań. "Kolejorz" bliżej wicemistrzostwa

Lech Poznań pokonał 2:1 Cracovię w meczu 36. kolejki Ekstraklasy. Dzięki zwycięstwu w Krakowie i porażce Piasta Gliwice 0:1 z Pogonią Szczecin, to "Kolejorz" jest przed ostatnią kolejką bliżej tytułu wicemistrza Polski.
  • Legia Warszawa po wygranej z Cracovią w 35. kolejce Ekstraklasy zapewniła sobie mistrzostwo Polski
  • Walka o drugie miejsca jednak trwa
  • Piast Gliwice i Lech Poznań rozpoczęli  korespondencyjny pojedynek o srebrny medal. Przed startem 36. kolejki drużyny Waldemara Fornalika i Dariusza Żurawia miały tyle samo punktów. Teraz w lepszej sytuacji jest Lech Poznań

Lech wygrał z grającą w dość eksperymentalnym składzie i chyba będącą już myślami przy finale Pucharu Polski Cracovią 2:1 i pozostaje niepokonany od wznowienia rozgrywek 29 maja. Gola numer 22 w sezonie zdobył Duńczyk Christian Gytkjaer.

W 72. minucie Lech podwyższył prowadzenie. Po podaniu od Skórasia, piłkę strzałem pod poprzeczkę do siatki wpakował Filip Marchwiński.

00:35 Żuraw.mp3 Trener Lecha Dariusz Żuraw był zadowolony z postawy młodych zawodników, których wielu desygnował do gry w tym meczu. (IAR)

Wynik na tablicy wyników po raz ostatni zmienił się w 80. minucie. Crnomarković umieścił piłkę we własnej bramki po tym jak Szymański nie zdołał jej przyjąć.

Rywal Lecha w walce o wicemistrzowski tytuł, Piast Gliwice przegrał w Szczecinie po trafieniu głową Tomasa Podstawskiego w 22. minucie spotkania. To pierwsze zwycięstwo "Portowców" w finałowej fazie rozgrywek.

00:30 Probierz.mp3 Trener Cracovii Michał Probierz, który też dał szansę wielu młodym zawodnikom, podkreślał. że ten mecz dał mu wiele do myślenia. (IAR)

Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego rzutu karnego dla gości nie wykorzystał Hiszpan Gerard Badia; jego uderzenie z 11 metrów obronił chorwacki bramkarz Dante Stipica.

Lech odskoczył ustępującemu mistrzowi na trzy  punkty i w ostatniej kolejce już punkt zapewni mu drugą pozycję.

50:39 Studio S-13 - mecze 36. kolejki Ekstraklasy część 1..mp3 Studio S-13 - a w nim relacje ze spotkań 36. kolejki Ekstraklasy, część 1. (PR1)

W weekend nastąpi zakończenie ligowego sezonu. W sobotę po raz ostatni wyjdą na boiska drużyny z grupy spadkowej, a w niedzielę - mistrzowskie.

Cracovia Kraków - Lech Poznań 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Christian Gytkjaer (25-głową), 0:2 Filip Marchwiński (73), 1:2 Dorde Crnomarkovic (80-samobójcza).

Żółta kartka - Cracovia Kraków: David Jablonsky, Cornel Rapa. Lech Poznań: Lubomir Satka, Jakub Moder, Dani Ramirez.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów 3216

Gra Ekstraklasa, Studio S-13 wraca. "Ta formuła to wzorzec sportowego radia"

Wisła Płock - Korona Kielce 3:1