PolskieRadio24.pl
Paweł Słójkowski 29.08.2020

Ekstraklasa: Legia znów zawodzi. Skuteczna Jagiellonia wygrywa w Warszawie

Legia Warszawa niespodziewanie przegrała z Jagiellonią Białystok 1:2 w ostatnim sobotnim meczu 2. kolejki Ekstraklasy. Goście popisali się przy Łazienkowskiej świetną skutecznością.

Legia mogła fenomenalnie rozpocząć ten mecz, jednak radość po trafieniu Pekharta w 1. minucie nie trwała długo - nie został on uznany z powodu minimalnego spalonego.

Gospodarze starali się atakować, ale Jagiellonia nie pozostawała dłużna - tempo spotkania było dobre, było kilka okazji do tego, by zdobyć bramkę.

Ekstraklasa: Legia - Jagiellonia. Vuković przekombinował? "Mało czasu na regenerację"

W 18. minucie wynik otworzył Puljić, który z najbliższej odległości pokonał Boruca. Dziesięć minut później było już 2:0 dla przyjezdnych. Jedno idealne podanie z własnej połowy sprawiło, że sam na sam z golkiperem stołecznej drużyny znalazł się Imaz. I nie pomylił się, precyzyjnie podcinając piłkę, która wpadła do siatki.

Piłkarze Vukovicia byli na deskach, nie mieli też pomysłu na to, jak wyjść z trudnej sytuacji. Jagiellonia zaś dobrze prezentowała się w obronie, a do tego szybko przenosiła swoje akcje pod bramkę Boruca. Większość jej akcji w pobliżu pola karnego Legii przyprawiała kibiców gospodarzy o szybsze bicie serca.

Do tego piłkarze Bogdana Zająca potrafili utrzymać się przy piłce, nie panikowali pod pressingiem rywali, wiedzieli, kiedy przyspieszyć, a kiedy zwolnić grę.

Legia rozpoczęła drugą połowę od ataku, który mógł dać jej kontaktowego gola, ale Steinbors w kapitalnym stylu powstrzymał Kante, a dobitka przeleciała wysoko nad bramką. Gospodarze nie przestawali jednak naciskać, co przyniosło skutek po godzinie gry.

Pekhart najwyżej wyskoczył w polu karnym i nie dał Steinborsowi szans na skuteczną interwencję. Kontaktowy gol stał się faktem, a kibice przy ulicy Łazienkowskiej zaczęli wierzyć w korzystny obrót spraw.

Gospodarze atakowali, kilka razy mogli sięgnąć po wyrównanie, jednak zabrakło im skuteczności, a w bramce świetnie spisywał się Steinbors.

00:44 vukovic po legia jaga.mp3 Trener gospodarzy Serb Aleksandar Vuković nie ukrywał, rozczarowania wynikiem (IAR)

00:36 Zając po legia jaga.mp3 Trener gości Bogdan Zając był zadowolony ze skuteczności swojego zespołu (IAR)

Legia nie zdołała zdobyć choćby punktu i nie zdołała zatrzeć fatalnego wrażenia po meczu eliminacji Ligi Mistrzów z Omonią Nikozja.

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:2 (0:2).

Bramki: 0:1 Jakov Puljic (19), 0:2 Jesus Imaz (28), 1:2 Tomas Pekhart (60).

Żółta kartka - Legia Warszawa: Radosław Cierzniak. Jagiellonia Białystok: Juan Camara, Szymon Sobczak.

Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów: 10 000.

Legia Warszawa: Artur Boruc - Paweł Stolarski, Artur Jędrzejczyk, William Remy, Luis Rocha (84. Filip Mladenovic) - Bartosz Kapustka (71. Maciej Rosołek), Bartosz Slisz (65. Michał Karbownik), Andre Martins (46. Domagoj Antolic), Mateusz Hołownia (46. Luquinhas) - Jose Kante, Tomas Pekhart.

Jagiellonia Białystok: Pavels Steinbors - Paweł Olszewski (53. Andrej Kadlec), Ivan Runje (60. Ariel Borysiuk), Błażej Augustyn, Bartłomiej Wdowik (79. Bartosz Bida) - Tomas Prikryl, Martin Pospisil, Jesus Imaz, Taras Romanczuk, Juan Camara (46. Bodvar Bodvarsson) - Jakov Puljic (79. Szymon Sobczak).

Piast Gliwice - Pogoń Szczecin (12.30)
Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia (15.00)
Lech Poznań - Wisła Płock (17.30)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

16. Cracovia Kraków 1 1 0 0 2-1 -2 +1
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze