PolskieRadio 24
Aneta Hołówek 07.09.2020

Liga Narodów: zmiana lidera w "polskiej" grupie. Włosi pokonali pogromców biało-czerwonych [TABELA]

Reprezentacja Holandii przegrała na Johan Cruyff ArenA w Amsterdamie 0:1 z Włochami w meczu drugiej kolejki grupy 1. najwyższej dywizji Ligi Narodów. Dzięki zwycięstwu Squadra Azzurra z czterema punktami jest na prowadzeniu w "polskiej" grupie.

W ostatnich tygodniach w sztabie szkoleniowym Holandii nastąpiły roszady. Po odejściu do Barcelony dotychczasowego selekcjonera Ronalda Koemana, tymczasowy szkoleniowiec "Pomarańczowych" Dwight Lodeweges zdecydował się postawić praktycznie na ten sam skład, co w piątkowym meczu z Polską (1:0). Trener gości Roberto Mancini nie mógł być zadowolony z remisu z Bośniakami (1:1), więc gruntownie przemeblował wyjściową jedenastkę.

Lepiej na tym wyszli Włosi, którzy od początku narzucili swoje warunki i kontrolowali sytuację na boisku. W doliczonym do pierwszej połowy czasie gry do centry Ciro Immobile ładnie wyszedł wbiegający w pole karne z drugiej linii Nicola Barella, który strzałem głową nie dał szans Jasperowi Cillessenowi.

Po przerwie gospodarze przeprowadzili kilka składnych ataków, ale praktycznie tylko raz zmusili bramkarza Gianluigiego Donnarummę do wysiłku. Z kolei blisko podwyższenia wyniku był Immobile, najlepszy w poprzednim sezonie strzelec lig europejskich, a w końcówce świetną okazję zmarnował rezerwowy Moise Kean.

01:33 Kowalczuk po Holandia Włochy.mp3 Włoscy eksperci bardzo chwalili swoją drużynę, informuje z Rzymu Piotr Kowalczuk (IAR)

Holandia - Włochy - 0:1 (0:1)

Bramki: Nicolo Barella (45'+1 głową)

Sędzia: Felix Brych (Niemcy). Mecz bez publiczności.

W drugim meczu tej grupy Polska pokonała w Zenicy Bośnię i Hercegowinę 2:1 (1:1) odnosząc pierwsze zwycięstwo w historii tych rozgrywek. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli Kamil Glik i Kamil Grosicki, dla których to było 75. spotkanie w kadrze narodowej.

Bośnia i Hercegowina - Polska 1:2 (1:1)
Holandia - Włochy 0:1 (0:1)

1. Włochy 2 1 1 0 2-1 4
2. Holandia 2 1 0 1 1-1 3
3. Polska 2 1 0 1 2-2 3
4. Bośnia i Herc. 2 0 1 1 2-3 1