PolskieRadio 24
Paweł Majewski 12.09.2020

Ekstraklasa: trener Legii szczerze o meczu w Płocku. Vuković: mieliśmy szczęście

Legia Warszawa wygrała w piątkowym meczu trzeciej kolejki PKO BP Ekstraklasy z Wisłą Płock 1:0, ale jej gra wciąż nie może zadowalać stołecznych kibiców. Z występu swoich podopiecznych w Płocku zadowolony nie był też trener "Wojskowych" Aleksandar Vuković. - Mieliśmy szczęście - przyznał Serb po meczu.
  • Mimo wygranej, styl gry Legii pozostawiał bardzo dużo do życzenia
  • W drugiej połowie płocczanie mieli kilka okazji do zdobycia gola
Ekstraklasa: Wisła Płock - Legia Warszawa. Mistrz wciąż szuka formy, ale punktuje

W derbach Mazowsza warszawianie okazali się lepsi od Wisły, wygrywając w Płocku po golu Tomasa Pekharta. Wynik mógł nieco poprawić nastroje kibiców Legii, która w poprzedniej kolejce uległa u siebie Jagiellonii Białystok 1:2. "Wojskowi" odpadli także z eliminacji Ligi Mistrzów, już w drugiej rundzie przegrywając z Omonią Nikozja (0:2).

Vuković zadowolony z pierwszej połowy...

Gra mistrzów Polski w Płocku jednak nikogo nie zachwyciła. Aleksandar Vuković szukał jednak pozytywów na pomeczowej konferencji prasowej. - Jako drużyna w pierwszej połowie graliśmy dobrze, a nawet bardzo dobrze - mówił Serb.

00:41 Vuković.mp3 Ze zwycięstwa cieszy się trener gości Serb Aleksandar Vuković. (IAR)

Według szkoleniowca Legii, jego podopieczni dużo gorzej radzili sobie po przerwie.

- Chęć zwycięstwa spowodowała niepotrzebną nerwowość, straciliśmy kontrolę nad meczem i mieliśmy mniejszą swobodę. W jednej czy drugiej sytuacji mieliśmy szczęście, nie tracąc gola - przyznał Vuković. - W końcu się ono do nas uśmiechnęło, bo ostatnio mało która drużyna mogła narzekać na brak szczęścia równie często jak my - dodał.

Dla serbskiego szkoleniowca najważniejsze jest przywiezienie z Płocka trzech punktów.

- Najważniejsze, że się udało. Zwycięstwo było priorytetem i z niego się cieszę. Cieszy też dyspozycja kilku chłopaków, którzy są na drodze do wysokiej formy - zaznaczył Serb.

... a Sobolewski z drugiej

Trener "Nafciarzy" Radosław Sobolewski żałował z kolei postawy swoich podopiecznych w pierwszej części gry. - Podeszliśmy do niej ze zbyt dużym respektem dla przeciwnika. Największy problem mieliśmy z przejściem z obrony do ataku. Zbyt szybko oddawaliśmy Legii piłkę - wyliczał były reprezentant Polski.

Sobolewski, w odróżnieniu od Vukovicia, bardziej zadowolony był z drugich 45 minut. - Z drugiej połowy jestem zadowolony, ale chciałbym widzieć tak grającą Wisłę przez 90 minut, a nie tylko przez 45 - wyjaśnił szkoleniowiec płocczan.

W kolejnym ligowym meczu warszawianie zagrają u siebie z aktualnym liderem Górnikiem Zabrze, natomiast ekipa z Płocka pojedzie do Krakowa na mecz z tamtejszą Wisłą.

00:33 Sobolewski.mp3 Z kolei tak mecz w wykonaniu swoich podopiecznych, podsumowuje szkoleniowiec gospodarzy Radosław Sobolewski. (IAR)

3. K O L E J K A (11-14 września)

11 września, piątek
Jagiellonia Białystok - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (0:2)
Wisła Płock - Legia Warszawa 0:1 (0:1)

12 września, sobota
Cracovia - Stal Mielec (15.00)
Warta Poznań - Piast Gliwice (17.30; w Grodzisku Wlkp.)
Śląsk Wrocław - Lech Poznań (20.00)

13 września, niedziela
Pogoń Szczecin - Wisła Kraków (15.00)
Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk (17.30)

14 września, poniedziałek
Raków Częstochowa - KGHM Zagłębie Lubin (18.00; w Bełchatowie)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. Cracovia Kraków 2 1 1 0 4-3 -1 +1
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze