PolskieRadio 24
Mateusz Brożyna 04.10.2020

Roland Garros: Świątek zatrzymała Halep. Kosmiczny mecz Polki, po raz pierwszy w karierze zagra w ćwierćfinale

Iga Świątek w świetnym stylu pokonała w meczu w 1/8 finału wielkoszlemowego French Open turniejową "jedynkę" Rumunkę Simonę Halep 6:1, 6:2. Polka tym samym zrewanżowała się rywalce za ubiegłoroczną porażkę na kortach im. Rolanda Garrosa, również na etapie 1/8 finału.
  • To najlepszy wynik Polki w karierze w Wielkim Szlemie
  • Wcześniej Halep wygrała 17. spotkań z rzędu

Wszystko wskazywało na to, że Halep wygra ze Świątek, gdyż w ostatnich miesiącach Rumunka imponowała formą, triumfując w dwóch imprezach WTA (w Pradze i Rzymie). W trzeciej rundzie gładko uporała się z Amerykanką Amandą Anisimovą 6:0, 6:1, wygrywając 17. mecz z rzędu.

Wimbledon 2021. Media: turniej odbędzie się nawet bez kibiców

Świątek przed starciem z wiceliderką światowego rankingu WTA wygrała z Kanadyjką Eugenie Bouchard 6:3, 6:2. Polka tenisistka nie tylko powtórzyła ubiegłoroczny sukces z Paryża, ale też wyrównała swój najlepszy wynik w Wielkim Szlemie.

Do czołowej "16" udało jej się awansować również na początku tego sezonu w Melbourne.

- Mam wrażenie, że grałam perfekcyjnie. Nawet ja sama jestem zaskoczona, że byłam w stanie to zrobić - przyznała zwyciężczyni tuż po zakończeniu trwającego 68 minut meczu.

00:38 Sierzputowski.mp3 Mówi trener Polki Piotr Sierzputowski. (IAR)

Dla Igi Świątek to pierwszy w karierze występ w ćwierćfinale zawodów tej rangi. O awans do półfinału zagra z włoską kwalifikantką Martiną Trevisan, która wyeliminowała rozstawioną z "piątką" Holenderkę Kiki Bertens 6:4, 6:4.

Świątek jest jedyną reprezentantką Polski, która pozostała w stawce singlowej. Mecze otwarcia przegrali rozstawiona z "31" Magda Linette, Hubert Hurkacz (29.) i Kamil Majchrzak.

Simona Halep (Rumunia) - Iga Świątek (Polska) 1:6, 2:6 | czas trwania meczu: 68 minut

Roland Garros. Premier: wierzę, że marsz Igi Świątek skończy się dopiero w finale