PolskieRadio 24
Mateusz Brożyna 16.11.2020

Liga Narodów: Włochy - Polska. Bezsilny Lewandowski, zbyt agresywny Góralski, powolny Krychowiak [OCENY]

Piłkarska reprezentacja Polski przegrała w Reggio Emilia z Włochami (0:2) w meczu Ligi Narodów i z pozycji lidera spadła na trzecie miejsce w grupie. Podopieczni trenera Jerzego Brzęczka nie pokazali się z dobrej strony, a wymowna cisza kapitana kadry Roberta Lewandowskiego w wywiadzie po spotkaniu, oddała sytuację na boisku. Jak wypadli biało-czerwoni? Oto oceny redakcji portalu PolskieRadio24.pl.
  • Gospodarze objęli prowadzenie w 27. minucie - po faulu Grzegorza Krychowiaka sędzia zarządził rzut karny, który wykorzystał Jorginho
  • W 84. minucie wynik podwyższył Domenico Berardi
  • Biało-czerwoni kończyli spotkanie w osłabieniu, bo w 77. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Jacek Góralski
  • Kolejny mecz w Lidze Narodów Polacy zagrają z Holandią w środę 18 listopada (Chorzów, godz. 20.45)

Oceny reprezentantów Polski za mecz z Włochami (skala 1-6):

Liga Narodów: Brzęczek próbował tłumaczyć porażkę. Lewandowski milczał i ta cisza mówi dużo więcej

Wojciech Szczęsny (5) - Najsilniejszy punkt kadry w Reggio Emilia. Bramkarz Juventusu Turyn przez całe spotkanie miał ręce pełne roboty. Co chwilę musiał interweniować przy strzałach Włochów i do tego kierować formacją defensywną, która mocno kulała przez większość meczu. Skapitulował dwa razy - po precyzyjnym karnym Jorginho i kontrze zakończonej uderzeniem Domenico Berardiego. Ostatecznie najlepszy polski zawodnik w meczu z Włochami.

Bartosz Bereszyński (2) - Mało widoczny w obronie. Musiał pilnować... Lorenzo Insigne, z którym nie był w stanie sobie poradzić. Często gubił krycie, a każda próba wyprowadzenia akcji ofensywnej kończyła się niecelnym podaniem. Mecz do zapomnienia.

Kamil Glik (4) - Soliny mecz obrońcy Benevento. Wygrał kilka pojedynków, dobrze czytał niektóre akcje Włochów, po których mogły paść bramki. Popełnił kilka błędów w obronie, ale zdecydowanie jeden z jaśniejszych punktów w grze defensywnej biało-czerwonych.

Jan Bednarek (3) - Starał się naprawiać błędy po kolegach z defensywny, jednak i to nie wystarczyło na świetnie spisujących się Włochów. Kilka razy przerwał akcję rywali, często wybijał piłkę, ale nie ustrzegł się błędów. Miał trochę szczęścia po zagraniu ręką w polu karnym, ale sędzia tego nie wychwycił, a w Lidze Narodów nie ma technologii VAR.

Arkadiusz Reca (2) - Bardzo słaby mecz zawodnika Crotone. Nie radził sobie na lewej obronie, przez co Włosi mieli ułatwiony dostęp do bramki Szczęsnego. Zbyt często dał się ogrywać przez rywali i do tego popełnił mnóstwo błędów.

Grzegorz Krychowiak (2) - Pierwsza połowa katastrofalna w jego wykonaniu, w drugiej nieco się poprawił. Kolejny kiepski mecz reprezentacyjny piłkarza Lokomotiwu Moskwa. Zbyt powolny i spóźniony w akcjach. Po jednej skończyło się rzutem karnym. Daleko mu do dawnej formy.

Jakub Moder (3) - Trochę chyba brakowało mu porozumienia z kolegami z drużyny. Kilka razy starał się uruchomić akcje biało-czerwonych. Jednej z pewniejszych punktów pomocy i najlepszy zawodnik ze środka pola. Jednak na tle dobrze dysponowanych Włochów nie ustrzegł się błędów.

Włochy - Polska: Włosi ośmieszyli nas mimo braków kadrowych. "Oni zawsze mieli dobre garnitury. Nawet te drugie"

Kamil Jóźwiak (1) - Grał tylko 45 minut, po czym został zmieniony. Bezbarwny mecz zawodnika Derby County.

Karol Linetty (2) - Zawodnik Torino próbował dogrywać piłki podobnie jak Moder, ale nic z tego nie wychodziło. Zbytnio nie pomógł drużynie zarówno w ofensywie, jak i w defensywie. Zmieniony w 74. minucie przez Arkadiusza Milika.

Sebastian Szymański (1) - Zdjęty z boiska po pierwszej połowie razem z Jóźwiakiem. Niewidoczny w meczu.

Robert Lewandowski (3) - Nie był w stanie nic pokazać, całkowicie odcięty od podań. Nie miał żądnej większej okazji, by zagrozić bramce Donnarummy. Stoczył kilka pojedynków fizycznych, ale nie wpłynęło to na grę biało-czerwonych.

Kamil Grosicki (3) - Wszedł w miejsce Jóźwiaka i od razu było widać różnicę na boisku. Jego występ nie przełożył się na korzystny wynik dla Polaków, ale zawodnik West Bromwich Albion przynajmniej próbował wprowadzić ożywienie do gry biało-czerwonych.

Piotr Zieliński (1) - Zmienił całkowicie niewidocznego Szymańskiego. Ciężko cokolwiek napisać o występie piłkarza SSC Napoli. 26-latek jest kompletnie bez formy po izolacji związanej z koronawirusem.

Jacek Góralski (3) - Zastąpił dobrze grającego Modera. Dał impuls drużynie, ale niestety grał zbyt agresywnie. Jego występ trwał zaledwie 31 minut i po drugiej żółtej kartce musiał opuścić boisko.

Arkadiusz Milik - Grał zbyt krótko, by go ocenić.