Tomasz Owsiński 03.10.2010

"Biegnij Warszawo" - po zdrowie i radość

Ponad 9 tysięcy biegaczy i 5 tysięcy chodziarzy wzięło udział w imprezie "Biegnij Warszawo".
Ponad 9 tysięcy biegaczy i 5 tysięcy chodziarzy ubranych w jednakowe zielone koszulki wzięło udział w imprezie Biegnij Warszawo. Najlepszym zawodnikom pokonanie 10-kilometrowej trasy zajęło niecałe pół godziny.Ponad 9 tysięcy biegaczy i 5 tysięcy chodziarzy ubranych w jednakowe zielone koszulki wzięło udział w imprezie "Biegnij Warszawo". Najlepszym zawodnikom pokonanie 10-kilometrowej trasy zajęło niecałe pół godziny.fot. PAP

Zwycięzcą biegu został Etiopczyk Tola Bane, który dotarł na metę z czasem 28 minut 46 sekund. Na podium znaleźli się też dwaj Polacy - drugi był Łukasz Parszczyński, a trzecie miejsce zajął Mariusz Giżyński.

Na mecie biegaczy witali brawami liczni kibice. Uczestnicy biegu zgodnie podkreślają, że bieganie, to sposób na dobre samopoczucie. Cieszy ich rosnąca popularność tego sposobu spędzania czasu w Polsce.