PolskieRadio24.pl
Mateusz Brożyna 13.03.2021

Bundesliga: Lewandowski goni Muellera. Historyczny gol Polaka, Bayern wygrał z Werderem

Bayern Monachium pewnie pokonał na wyjeździe Werder Brema (3:0) w meczu 25. kolejki niemieckiej Bundesligi. Jedną z bramek zdobył kapitan reprezentacji Polski Robert Lewandowski, dla którego był to gol numer 268 w trakcie występów na niemieckich boiskach, co czyni go drugim najskuteczniejszym strzelcem w historii rozgrywek.
  • Tytułu broni Bayern Monachium
  • Podopieczni Hansiego Flicka walczą o dziewiąte z rzędu mistrzostwo Niemiec, co jest rekordem w historii rozgrywek
  • Liderem tabeli są Bawarczycy

Dla piłkarzy Bayernu Monachium był to ostatni sprawdzian przed rewanżem z Lazio Rzym w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Był to również szczególny mecz dla Roberta Lewandowskiego, który tracił jedną bramkę do Klausa Fischera (268), jeżeli chodzi o najskuteczniejszych strzelców w historii Bundesligi.

górski serwis grafika 1200 .jpg
SERWIS SPECJALNY - KAZIMIERZ GÓRSKI

Obrona Werderu wytrzymała tylko do 22. minuty. Po stałym fragmencie gry wynik spotkania otworzył Leon Goretzka, który pokonał Jiříego Pavlenkę.

Zaledwie dziesięć minut później goście przeprowadzili składną akcję, po które Serge Gnabry podwyższył wynik spotkania. Pavlenka po raz drugi w tym meczu musiał wyciągać piłkę z siatki. Z każdą minutą zarysowywała się przewaga Bawarczyków.

W drugiej połowie podopieczni Hansiego Flicka przycisnęli zawodników Werderu. Już na samym początku dwie okazje miał Lewandowski. Najpierw trafił w słupek, a kilka sekund później kapitana reprezentacji Polski zatrzymał Pavlenka. Bayern cały czas nacierał na bramkę gospodarzy, a po strzale "Lewego" piłka odbiła się od poprzeczki.

W 67. minucie Lewandowski w końcu znalazł drogę do siatki Werderu. Polak strzelił 268 gola w historii występów w Bundeslidze i został drugim najskuteczniejszym zawodnikiem w historii na równi z Klausem Fischerem. Przed napastnikiem Bayernu już tylko... Gerd Mueller z 365 bramkami na koncie.

Na kilka minut przed końcem Hans Flick zdecydował się zmienić Lewandowskiego. W miejsce Polaka pojawił się Maxim Choupo-Moting.

W końcowych minutach honorowego gola dla Werderu strzelił Niclas Fullkrug. Była to już 35 stracona bramka w sezonie przez monachijczyków.

Po wygranej w Bremie Bayern umocnił się na pozycji lidera Bundesligi (58 pkt). Wicelider RB Lipsk (53 pkt) w niedzielę podejmie u siebie Eintracht Frankfurt.

W następnym meczu Bayern zmierzy się na Allianz Arenie z Lazio Rzym w meczu rewanżowym 1/8 finału Ligi Mistrzów. Na Stadio Olimpico monachijczycy wygrali 4:1. Początek spotkania w środę 17 marca o godz. 21.00.