PolskieRadio24.pl
Bartosz Goluch 17.04.2021

Puchar Anglii: Chelsea pierwszym finalistą. "The Blues" pokonali City, ale mecz rozczarował

Piłkarze Chelsea pokonali 1:0 Manchester City w półfinale Pucharu Anglii. Jedyną bramkę w meczu zdobył Hakim Ziyech. W finale "The Blues" spotkają się ze zwycięzcą meczu Leicester City - Southampton.

W pierwszej połowie obie drużyny grały zachowawczo i nie forsowały tempa. Przez 45 minut oglądaliśmy tylko 1 celny strzał na bramkę. Rywale "zaszachowali" się wzajemnie, tworząc raczej niemrawe i pozbawione większych emocji widowisko.

Przełamanie nastąpiło w 54. minucie, kiedy z szybkim kontratakiem wyszli gracze Chelsea. Do prostopadłego podania idealnie wyszedł Timo Werner, który odegrał do Hakima Ziyecha. Marokańczyk wykorzystał precyzyjne dogranie i skierował piłkę do pustej bramki.

Po chwili mogło być już 2:0 - fatalnie skiksował Ruben Dias, a Ziyech ponownie stanął przed szansą, jednak tym razem górą był golkiper "Obywateli" Zackary Steffen.

Gracze City walczyli o wyrównanie, ale ich starania nie przynosiły rezultatu. W 69. minucie po rzucie rożnym główkował Dias, ale nie trafił w światło bramki. Z kolei londyńczycy groźnie kontratakowali - w 77. minucie Werner przebiegł z piłką 50 metrów i zdołał oddać strzał na bramkę Steffena, ale jego uderzenie zostało w ostatniej chwili zablokowane.

Doskonałą sytuację dla City zmarnował Raheem Sterling, który z 12 metrów od bramki Chelsea posłał piłkę w trybuny. Mecz zakończył się zwycięstwem "The Blues", którzy awansowali do finału turnieju. Tam spotkają się ze zwycięzcą pary Leicester City - Southampton.

Chelsea zdobyła łącznie 8 Pucharów Anglii. Poprzedni "The Blues" wywalczyli w sezonie 2017/18.