Paweł Słójkowski 09.05.2021

La Liga: pasjonująca końcówka sezonu. Real wyrywa punkty Sevilli

Real Madryt, dzięki bramce w doliczonym czasie gry, zremisował 2:2 w meczu 35. kolejki Primera Division z Sevillą. Gola na wagę punktu zdobył Eden Hazard.

Real Madryt mógł zanotować wymarzony początek spotkania, jednak gol z 12. minuty, którego autorem był Karim Benzema, nie został uznany. Dziesięć minut później "Królewscy" przegrywali już 0:1, a gola zdobył Fernando.

Do przerwy goście z Andaluzji prowadzili, co było niespodzianką, ale nie sensacją, patrząc na to, jak prezentuje się Real w ostatnich tygodniach. "Królewscy" borykają się z wieloma kontuzjami i zmęczeniem sezonem, zdołali jednak podjąć walkę w starciu z wymagającym rywalem.

W 67. minucie wyrównał Asensio, ale chwilę później z rzutu karnego trafił Rakitić. Real musiał ruszyć do ataku, jednak ofensywa przyniosła skutek dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy na listę strzelców wpisał się krytykowany ostatnio Eden Hazard.

Real wyszarpał punkt, który może okazać się wyjątkowo ważny w walce o tytuł. Końcówka La Liga w tym sezonie wywołuje ogromne emocje. Atletico Madryt pozostaje na prowadzeniu w tabeli, choć roztrwoniło w ciągu sezonu dużą przewagę, a piłkarze Simeone bronią się resztkami sił przed rywalami. Mają 77 punktów na koncie, Real zaś zdobył ich 75, podobnie jak trzecia w tabeli Barcelona.

Wyścig jest pasjonujący, jednak w tym momencie nie sposób przewidzieć, która drużyna znajdzie w sobie najwięcej motywacji, by na finiszu wykonać jeszcze jeden tytaniczny wysiłek i cieszyć się z tytułu.