PolskieRadio24.pl
Bartosz Goluch 16.05.2021

La Liga: mistrzostwo zostanie w Madrycie. Barcelona wypada z rywalizacji o tytuł

Atletico i Real Madryt wygrały swoje spotkania w przedostatniej kolejce La Liga. Punkty zgubiła z kolei Barcelona, która sensacyjnie przegrała na własnym boisku z Celtą Vigo 1:2. Tym samym podopieczni Ronalda Koemana stracili matematyczne szanse na mistrzostwo Hiszpanii.

Przed 37. kolejką liderem było Atletico z dorobkiem 80 punktów i przewagą dwóch "oczek" nad Realem Madryt. Trzecia była Barcelona z 76 punktami na koncie. Na 2 serie gier przed końcem rozgrywek sprawa mistrzostwa była więc otwarta.

Jako pierwsi "do roboty" wzięli się gracze Barcelony. Gola w 28. minucie meczu "Dumy Katalonii" z Celtą Vigo strzelił Leo Messi. Już 10 minut później na trafienie Argentyńczyka odpowiedział jednak Santi Mina.

Zarówno w spotkaniu Realu z Athletikiem Bilbao, jak i w pojedynku Atletico z Osasuną długo utrzymywał się wynik bezbramkowy. Jako pierwszy do siatki rywali trafił w 59. minucie stoper "Rojiblancos" Stefan Savić, ale po analizie VAR jego gol został anulowany.

Zgodną z przepisami bramkę dla "Los Blancos" po podaniu Casemiro w 68. minucie meczu na San Mames strzelił Nacho Fernandez, wyprowadzając Real na prowadzenie nie tylko w tym spotkaniu, ale również w tabeli La Liga.

Sytuacja ekipy Diego Simeone skomplikowała się jeszcze bardziej, gdy wynik meczu w 76. minucie otworzył Ante Budimir. Atletico wyrównało 6 minut później za sprawą gola Renana Lodiego. Gola, który być może zdecyduje o tytule mistrzowskim na 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, strzelił Luis Suarez.

W końcówce swojego meczu z mistrzowskiego wyścigu "wypisała się" Barcelona. Najpierw, w 83. minucie gry drugą żółtą kartkę zobaczył Clement Lenglet, a później podopieczni Ronalda Koemana stracili gola na 1:2. W 89. minucie Ter Stegena ponownie pokonał Santi Mina.

Na kolejkę przed końcem sezonu liderem La Liga pozostaje Atletico z dorobkiem 83 punktów. Drugi jest Real Madryt (81 pkt.), a trzecia Barcelona (76 pkt.).

W ostatniej kolejce La Liga Real Madryt podejmie Villarreal, Atletico na wyjeździe zagra z Realem Valladolid, a Barcelona zmierzy się z Eibar.