Paweł Majewski 28.05.2021

Roland Garros: tylko dwie Polki w turnieju głównym. Fręch nie dała rady

Magdalena Fręch nie zagra w tegorocznej edycji wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open w Paryżu. Polka odpadła w ostatniej rundzie kwalifikacji po porażce z Rumunką Iriną Marią Barą 5:7, 2:6.
  • Fręch w pierwszym secie dwukrotnie przełamała rywalkę, ale nie wystarczyło to do wygrania partii. W drugiej odsłonie Bara była już wyraźnie lepsza
  • W singlowych turniejach French Open wystąpią Iga Świątek, Magda Linette, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak
WTA Strasburg: finał nie dla Magdy Linette. Sorana Cirstea lepsza w trzysetowym pojedynku

Walka była niezwykle zacięta zwłaszcza w pierwszym secie, który trwał blisko półtorej godziny. Obie tenisistki przełamały rywalkę po dwa razy i po prawie 80 minutach gry był remis 5:5. Kolejne dwa gemy dość szybko padły jednak łupem Bary.

W drugiej odsłonie Rumunka miała już mecz pod kontrolą. Wprawdzie sama dała się przełamać w czwartym gemie, kiedy Fręch doprowadziła do remisu 2:2, ale później Polka nie rozstrzygnęła już na swoją korzyść ani jednego gema.

Wcześniej w kwalifikacjach odpadli: Katarzyna Kawa, Maja Chwalińska, Urszula Radwańska oraz Kacper Żuk. Udział w turnieju głównym mają zapewniony: Iga Świątek, Magda Linette, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak.

Tytułów na ziemnych kortach w Paryżu bronić będą Świątek oraz Hiszpan Rafael Nadal.

W Paryżu będzie wysłannik Polskiego Radia Cezary Gurjew. Zapraszamy do śledzenia jego relacji na stronach portalu PolskieRadio24.pl oraz na antenie radiowej Jedynki.