Jakub Pogorzelski 18.07.2021

MLS: bramka Przybyłki w meczu przerwanym przez burzę

Kacper Przybyłko z drużyny Philadelphia Union zdobył bramkę, a jego zespół pokonał u siebie DC United 2:1 w meczu ligi MLS. To czwarty gol polskiego piłkarza w obecnym sezonie. Spotkanie zostało przerwane w końcówce na ponad półtorej godziny z powodu burzy.

28-letni napastnik rozegrał cały mecz. Trafił do siatki w 83. minucie, ustalając wynik.

Przy jego golu asystował Brazylijczyk Sergio Santos, który na początku spotkania zdobył bramkę na 1:0 (ekipa DC wyrównała w 51. minucie z rzutu karnego).

Superpuchar znowu nie dla Legii. Raków lepszy po rzutach karnych

Krótko po trafieniu Przybyłki mecz po uderzeniu pioruna, został przerwany na ponad 90 minut.

Gospodarze wystąpili mocno osłabieni, bez kilku piłkarzy kontuzjowanych oraz tych, którzy występują obecnie w swoich drużynach narodowych.

Philadelphia Union nie przegrała ostatnich 10 meczów z DC United (seria rozpoczęła się w 2017 roku), zwyciężając aż w dziewięciu z nich.

W tabeli Konferencji Wschodniej Union zajmują drugie miejsce z dorobkiem 23 punktów w 14 meczach. Do prowadzącego New England Revolution Adama Buksy tracą cztery punkty. Ekipa DC United jest dziewiąta (16 pkt).