PolskieRadio24.pl
Paweł Słójkowski 05.09.2021

Katar 2022: San Marino - Polska. Strzelecki popis Buksy i Lewandowskiego. Defensywa znów nieszczelna

Reprezentacja Polski w niedzielny wieczór rozbiła 7:1 San Marino w wyjazdowym meczu 5. kolejki eliminacji do piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Biało-Czerwoni łatwo rozprawili się z outsiderem grupy I, ale znów nie zachowali czystego konta.

Piłkarze reprezentacji Polski byli zdecydowanymi faworytami niedzielnego meczu z San Marino w eliminacjach mistrzostw świata. Rywale nie zdobyli dotychczas w grupie I ani punktu, ani nawet gola, to jedna z najniżej notowanych reprezentacji globu.

58:34 San Marino - Polska 5.09.21 Pierwsza połowa.mp3 Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski komentują 1. połowę meczu San Marino - Polska (PR1)
57:42 San Marino - Polska 5.09.21 Druga połowa.mp3 Andrzej Janisz i Filip Jastrzębski komentują 2. połowę meczu San Marino - Polska (PR1)

Niespodzianki nie było, Polacy pewnie ograli rywali. W pierwszej połowie nie pozwolili piłkarzom San Marino na nic, w drugiej jednak po fatalnym błędzie Piątkowskiego stracili bramkę, do tego dopuścili przeciwników do kilku niezłych sytuacji, co z drużyną tej klasy nie powinno się przytrafić.

Pierwsza część gry była popisem zwłaszcza Roberta Lewandowskiego, w drugiej zaś hat-trickiem popisał się Adam Buksa.

Kolejnym rywalem reprezentacji Polski będzie Anglia (8 września, środa). Biało-Czerwoni rozegrają ten mecz ponownie na PGE Narodowym.

Eliminacje do MŚ 2022 w Katarze rozpoczęły się w marcu. Podopieczni Paulo Sousy grają w grupie I.

San Marino - Polska 1:7 (0:4).

Bramki: dla San Marino - Nicola Nanni (48); dla Polski - Robert Lewandowski (5, 21), Karol Świderski (16), Karol Linetty (44), Adam Buksa (67-głową, 90+2-głową, 90+4).

Żółte kartki: San Marino - Marcello Mularoni, Lorenzo Lunadei, Nicola Nanni, Fabio Tomassini.

Sędzia: Mattias Gestranius (Finlandia).

San Marino: Elia Benedettini - Alessandro D'Addario, Filippo Fabbri (66. Giacomo Conti), Cristian Brolli (46. Michele Cevoli), Dante Rossi (39. Fabio Tomassini), Andrea Grandoni - Lorenzo Lunadei, Enrico Golinucci, Marcello Mularoni - Nicola Nanni (73. Mirko Palazzi), Matteo Vitaioli (46. Adolfo Hirsch).

Polska: Wojciech Szczęsny (46. Łukasz Skorupski) - Tomasz Kędziora, Michał Helik, Kamil Piątkowski - Jakub Kamiński, Damian Szymański, Karol Linetty (79. Przemysław Frankowski), Jakub Moder (46. Bartosz Slisz), Tymoteusz Puchacz (66. Nicola Zalewski) - Karol Świderski, 9-Robert Lewandowski (46. Adam Buksa).

El. MŚ 2022: sytuacja w "polskiej" grupie po meczu z San Marino [TERMINARZ i TABELA GRUPY I]

TAK RELACJONOWALIŚMY NA ŻYWO:

22:47

Koniec spotkania. Kończymy zwycięstwem 7:1, spacerek na przetarcie przed środowym meczem z Anglią, Biało-Czerwoni pokazali trochę szybkiej i dobrej gry, jednak znów martwi nasza defensywa. Był to ósmy kolejny mecz, w którym nie potrafimy zachować czystego konta.

22:41

I hat-trick Buksy. Trzeba tu podkreślić bardzo dobre dośrodkowanie Zalewskiego. Wyłożył piłkę Buksie jak na tacy.

22:39

Buksa dopiął swego. Ma drugiego gola w tym meczu, znów najwyżej wyszedł w powietrzu w polu karnym i pokonał bramkarza San Marino.

22:36

Buksa w dobrej sytuacji, ale został zablokowany w ostatniej chwili.

22:33

Spotkanie powoli dobiega końca, Biało-Czerwoni rozegrali znacznie lepszą pierwszą połowę, w drugiej przydarzył się nam fatalny błąd w obronie, w ataku także nie byliśmy aż tak groźni.

22:30

Bardzo dobra indywidualna akcja Świderskiego, ale zawiodło wykończenie.

22:26

Małe zamieszanie na murawie, sędzia podyktował rzut karny po faulu na Zalewskim, ale po chwili zmienił decyzję i będziemy mieli tylko rzut wolny.

22:15

Z najbliższej odległości trafia Buksa, który wykorzystuje dogranie Helika.

22:13

Będziemy mieli drugi debiut w niedzielny wieczór. Na murawie pojawia się Nicola Zalewski, który wchodzi za Puchacza.

22:11

Groźny strzał gospodarzy, ale na posterunku Skorupski.

22:08

Do siatki trafia Helik, ale ten gol nie będzie uznany. Nasz obrońca na spalonym.

22:07

Polacy zatrzymali zapędy rywali, znów przenieśliśmy grę pod bramkę San Marino.

22:01

Dużo chaosu w naszej grze od początku pierwszej połowy, ale stopniowo uspokajamy sytuację.

21:56

Niespodzianka - gol dla San Marino zaskakuje naszą defensywę.

Ósmy kolejny mecz ze straconą bramką, zadecydował o tym błąd Piątkowskiego.

21:55

Wracamy do gry. Mamy zmiany w składzie Biało-Czerwonych, murawę opuszcza Robert Lewandowski, w jego miejsce wchodzi Buksa, w bramce zobaczymy Skorupskiego, a za Modera pojawił się Slisz.

21:38

Przerwa. Jak na razie łatwo i przyjemnie radzimy sobie z outsiderem naszej grupy.

21:37

Puchacz trafia w słupek, ale sędzia odgwizdał spalonego.

21:36

Świderski trafia w bramkarza z kilku metrów, ale to była świetna, błyskawiczna akcja Biało-Czerwonych.

21:35

Linetty zdobywa czwartego gola dla biało-czerwonych. Obrona San Marino próbowała ustawić pułapkę ofsajdową, ale pomocnik okazał się sprytniejszy.

21:32

21:29

Powoli zmierzamy do końca pierwszej połowy. Polacy nie forsują tempa tego meczu.

21:28

Tomassini ukarany żółtą kartką. Chwilę wcześniej pojawił się na boisku w miejsce kontuzjowanego Rossiego.

21:22

Polacy mają dużo miejsca, szybko wymieniają podania i przenoszą swoje akcje pod bramkę rywali, ale brakuje nieco dokładności przy ostatnim podaniu.

21:21

Niebezpieczne wejście jednego z graczy San Marino, Robert Lewandowski jednak nie ucierpiał.

21:15

Tym razem próbował Szymański, jednak jego uderzenie minimalnie mija słupek.

21:09

Piękne dogranie Modera do Szymańskiego, ten wystawia piłkę do Lewandowskiego i mamy 3:0.

21:08

Karol Świderski podwyższa prowadzenie. Napastnik trafił po raz trzeci w narodowych barwach, wykorzystując dobre dogranie w pole karne.

21:06

21:01

Dobra wrzutka Puchacza, Lewandowski zgarnął odbitą piłkę na szesnastym metrze, ale posłał piłkę nad bramką.

21:01

San Marino miało swoją pierwszą szansę, ale przy rzucie rożnym wyżej wyskoczyli polscy obrońcy.

20:58

Polacy właściwie nie schodzą z połowy rywali i próbują cierpliwie budować swoje ataki.

20:53

I zaczynamy strzelanie. Robert Lewandowski wbiegł w pole karne, przyjął trudną piłkę, a potem ze stoickim spokojem zdobył swojego 71. gola w kadrze.

20:52

Pierwsze minuty rozpoczynają się (jak mogliśmy się spodziewać) od dominacji Polski. Na razie strzały nie znajdują jednak drogi do siatki.

20:47

Zaczynamy spotkanie!

20:39

Już za chwilę zaczynamy spotkanie, które po prostu trzeba wygrać.

20:17

Przed meczem Polski grali nasi grupowi rywale. Anglicy bez problemów pokonali Andorę 4:0, a Albania, z którą mierzyliśmy się przed kilkoma dniami, dzięki bramce w końcówce spotkania pokonała Węgrów 1:0.

19:57

Piłkarze nie będą mogli narzekać na warunki atmosferyczne. Nic nie powinno przeszkodzić w przebiegu meczu.

19:02

Zaczynamy relację ze spotkania Polski z San Marino. Do meczu pozostała jeszcze ponad godzina, ale znamy już skład, w którym wybiegną Biało-Czerwoni.

W wyjściowej jedenastce mamy Roberta Lewandowskiego, który stanie przed świetną szansą na to, by poprawić swój strzelecki dorobek.