Logo Polskiego Radia
polskieradio.pl
Katarzyna Karaś 23.04.2013

Egzamin gimnazjalny 2013. Część humanistyczna. Historia i wos - arkusze

Blisko 400 tys. uczniów klas trzecich gimnazjów zmierzyło się z zadaniami z historii i wiedzy o społeczeństwie.
Arkusz egzaminu gimnazjalnegoArkusz egzaminu gimnazjalnegoCKE


<masz problem z otwarciem pliku? bezpośredni link>

Egzamin gimnazjalny z części humanistycznej składał się z dwóch bloków. Pierwszy rozpoczął się o godz. 9. W ciągu godziny uczniowie musieli odpowiedzieć na pytania z historii i wiedzy o społeczeństwie. Po przerwie abiturienci przystąpili do części drugiej egzaminu, na którą składały się pytania z języka polskiego.
W środę gimnazjaliści napiszą egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, a w czwartek z języka obcego.

Egzamin gimnazjalny 2013. Część humanistyczna - podstawowe informacje>>>
Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum . Jeśli uczeń przystąpi do egzaminu i napisze go słabo, a równocześnie uzyska oceny pozytywne na świadectwie na zakończenie trzeciej klasy, to i tak ukończy gimnazjum. Wyniki egzaminu uczniowie poznają w czerwcu. Powtórka egzaminu gimnazjalnego, w celu poprawy wyniku, nie jest możliwa.
Egzamin gimnazjalny 2013. We wtorek startuje trzydniowy maraton>>>
Wynik egzaminu z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z języka obcego na poziomie podstawowym będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej. Uczeń może ubiegać się o przyjęcie do trzech szkół jednocześnie. O przyjęciu decydują: liczba punktów uzyskanych przez kandydata za oceny na świadectwie z wybranych przedmiotów i za inne osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz liczba punktów za wyniki egzaminu gimnazjalnego.
CKE, PAP, IAR, kk