Logo Polskiego Radia
IAR
Artur Jaryczewski 25.04.2013

Wielki sukces policji. Mafia hazardowa rozbita

11 osób zostało zatrzymanych w sprawie - jak to określa policja - największej w historii zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się hazardem. Na nielegalnym procederze przestępcy mogli zarobić nawet 150 mln złotych.
Potężny cios w nielegalny hazardPotężny cios w nielegalny hazardpolicja.pl
Posłuchaj
  • Piotr Pogoda z policji o rozbiciu mafii hazardowej (IAR)
  • Młodszy aspirant Piotr Pogoda o rodzaju oszustwa użytego przez przestępców (IAR)
  • Piotr Pogoda o kolejnych działaniach policji w ramach prowadzonego postępowania (IAR)
Czytaj także

Wielka obława policji i służby celnej na nielegalny hazard. Centralne Biuro Śledcze i Służba Celna w ciągu 24 godzinnej akcji przeprowadzonej na terenie całego kraju przeszukały ponad 800 lokali gastronomicznych, salonów gier i stacji paliw i zabezpieczyli prawie 1200 terminali internetowych do gry.

Maszyny były specjalnie zmodyfikowane - mówi młodszy aspirant Piotr Pogoda. Zachęcały do wrzucania pieniędzy, które rzekomo miały być inwestowane na giełdzie. Wygrywała co dwudziesta osoba, ale częstotliwość wygranych nie była określona z góry.

Zatrzymano 11 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej czerpiącej zyski z nielegalnego hazardu, w tym jej szefa i organizatora Adama G. z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Dwóm osobom w tym wspomnianemu liderowi przedstawiono również zarzuty "prania brudnych pieniędzy". Przestępcy mogli zarobić ok. 150 milionów złotych.

W akcję zaangażowanych było dwa i pół tysiąca policjantów z Centralnego Biura Śledczego, jednostek antyterrorystycznych, komend wojewódzkich, miejskich i powiatowych z całej Polski. Wspierali ich funkcjonariusze Służby Celnej, którzy przeprowadzili m.in. 245 eksperymentów w postaci rejestracji procesu przebiegu gry na zakwestionowanych automatach.

Młodszy aspirant Piotr Pogoda, mówi że to nie koniec postępowania w sprawie nielegalnego hazardu. W dalszym ciągu postępowania policja postara się wyjaśnić czy osoby, u których takie automaty stały, miały do czynienia z całym przestępczym procederem.

Zobacz galerię - Dzień na zdjęciach >>>

fot.
fot. policja.pl

IAR/policja/aj, pg