Logo Polskiego Radia
Jedynka
Andrzej Gralewski 23.04.2014

E-papierosy można palić wszędzie, choć nie są nieszkodliwe

Zakazy palenia tytoniu mnożą się i w praktyce w miejscu publicznym nie można palić papierosów. A co z e-papierosami, które stają się coraz popularniejsze?
Laut der Studie geben ber 80 Prozent junger Polen an, dass der Zugang zu verschiedenen Arten von Genussmitteln, von normalen bis hin zu E-Zigaretten, fr sie kein Problem darstellt.Laut der Studie geben über 80 Prozent junger Polen an, dass der Zugang zu verschiedenen Arten von Genussmitteln, von normalen bis hin zu E-Zigaretten, für sie kein Problem darstellt. Wikipedia/CC/Michael Dorausch
Posłuchaj
  • Janusz Weiss sprawdza, gdzie można palić e-papierosy i czy są one szkodliwe (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć.../Jedynka)
Czytaj także

W stołecznym MZA poinformowano, że w pojazdach komunikacji miejskiej e-papierosy można palić. Można je palić również na lotnisku im. Chopina i to praktycznie wszędzie. Zwykłe papierosy można palić jedynie w specjalnych kabinach.
Nie można palić elektronicznych, ani żadnych innych papierosów na pokładach samolotów LOT. Chodzi o to, że mogą być pasażerowie, którzy obawiają się latania i dym z takich papierosów mógłby wzmagać u nich te obawy.
Okazuje się, że e-papierosy wcale nie są takie nieszkodliwe, jak się o nich potocznie sądzi. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia przestawił całą listę szkodliwych substancji, jakie są w dymie z takiego papierosa. Rzecznik przyznał, że elektroniczne papierosy nie są objęte ustawodawstwem takim, jak zwykłe papierosy z tytoniem. Nie są też zaliczone do środków medycznych, jak w niektórych krajach. Ale ich używanie mogą regulować władze samorządowe.
Jakie są substancje w dymie z e-papierosów? Posłuchaj całej audycji.

Audycja Janusza Weissa - słuchaj wcześniejszych wydań >>>

Audycja "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać" towarzyszy słuchaczom Jedynki codziennie od poniedziałku do piątku. O godz. 8.40 Janusz Weiss przedstawia temat, którym tego dnia będzie się zajmował, o godz. 12.50 oraz 14.10 relacjonuje postępy poszukiwań, a w głównym wydaniu audycji o godz. 16.30 podsumowuje całodzienne działania, rozmawia z ekspertami i przedstawia wnioski.

Z pytaniami do redaktora Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55 . Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

(ag)