Marcin Nowak 10.02.2014

Soczi 2014: Martin Fourcade złotym medalistą biegu na dochodzenie

Francuz Martin Fourcade zdobył swój pierwszy złoty medal olimpijski, wygrywając w Soczi biathlonowy bieg na dochodzenie na 12,5 km.

Relacja na żywo z 3. dnia igrzysk

Srebro wywalczył Czech Ondrej Moravec, a brąz drugi z "Trójkolorowych" Jean Guillaume Beatrix.
Fourcade odniósł pewne zwycięstwo, wyprzedzając Moravca o 14,1 s.
Czwarte miejsce zajął triumfator sprintu Norweg Ole Einar Bjoerndalen, który walczył w poniedziałek o 13. medal igrzysk w karierze.
Złoty medalista z Vancouver w tej konkurencji Szwed Bjoern Ferry uplasował się na 30. pozycji. Polacy nie zakwalifikowali się do poniedziałkowego biegu.
Fourcade, lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i pięciokrotny mistrza świata, dotychczas miał na koncie tylko jeden medal igrzysk - srebro sprzed czterech lat, wywalczone w biegu ze startu wspólnego.