Artur Jaryczewski 14.06.2014

Brazylia 2014: Bez Falcao też da się grać. Kolumbia potwierdziła klasę [RELACJA]

Kolumbijscy piłkarze wygrywają nawet bez największej gwiazdy Radamela Falcao. W sobotę pokonali Greków 3:0. To był ich pierwszy występ w mistrzostwach świata od 16 lat.
Teofilo Gutierrez - strzelec drugiego gola dla KolumbiiTeofilo Gutierrez - strzelec drugiego gola dla Kolumbii PAP/EPA/PETER POWELL

Relacja:

93 min. - James Rodriguez kończy dzieło 3:0 dla Kolumbii! Gwiazda reprezentacji Kolumbii ciężko pracowała przez całe spotkanie i gol na zakończenie meczu należał mu się .

90 min - Grecy ruszają z atakiem, Cholevas do Samarasa, ale akcję powstrzymują Kolumbijczycy. Na trybunach trwa już świętowanie kolumbijskich fanów.

84 min. - Mocny strzał Samarasa, ale niecelny. Grecy jeszcze myśleli, ze sędzie podyktuje rzut rożny, ale sędzia miał inne zdanie

80 min. - Kone opuszcza murawę, zastępuje go Karagounis

78 min. - Arias próbował oszukać bramkarza, ale uderzył za słabo. Grecy atakują, ale kontrą odpowiadają Kolumbijczycy.

75 min. - Cuadrado niczym rasowy sprinter przebiegł pół boiska, jego szarżę powstrzymał Sokratis

70 min. - Rzut rożny dla Greków, dośrodkowuje Fetfatzidis, ale Kolumbijczycy obronili strzał.

65 min. - boisko opuszcza Aguilar, wchodzi Mejia

62 min. - Grecy widzieli już piłkę w bramce Kolumbijczyków, Gekas uderzył głową, ale piłka trafiła w poprzeczkę

58 min. - Grecy zaspali, a Teofilo Gutierrez to wykorzystał i bez problemu trafił w światło bramki 2:0!

Strzelec
Strzelec bramki Teofilo Gutierrez (z lewej) fot. PAP/EPA/FELIPE TRUEBA

55 min. - Rzut wolny dla Kolumbii, ale Rodriguez uderza prosto w mur.

48 min. - Zuniga faulowany przez Samarasa, na szczęście niegroźnie

46 min. - gramy dalej