Aneta Hołówek 23.06.2014

Brazylia 2014: Kamerun - Brazylia. Gospodarze osiągnęli pierwszy cel [RELACJA]

Piłkarze Brazylii pokonali Kamerun 4:1 (2:1) i awansowali z pierwszego miejsca w grupie A do 1/8 finału mistrzostw.
Neymar cieszy się z gola strzelonego podczas meczu z KamerunemNeymar cieszy się z gola strzelonego podczas meczu z Kamerunem PAP/EPA/ROBERT GHEMENT

RELACJA:

90 min. + 4 - KONIEC!

90 min. + 3 - Kamerun jeszcze próbuje, ale niezbyt mocne uderzenie nie zaskoczyło Julio Cesara

90 min. + 2 - świetny atak Marcelo, który podaje do Williana, ten uderza, ale piłka mija słupek bramki Kamerunu

90 min. - sędzia dolicza 4 minuty do podstawowego czasu gry

83 min. - Brazylijczycy szybkimi podaniami doszli do pozycji strzeleckiej. Oscar genialnie podał piłkę Fernandinho, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem wykorzystał szansę

83 min. - GOOOL! 1:4!

80 min. - wreszcie sędzia podejmuje odważną decyzję. Mbia ukarany żółtą kartką za faul na Gustavo

75 min. - Kameruńczycy grają coraz bardziej brutalnie, ale sędzia meczu nie decyduje się na pokazywanie kolorowych kartoników

71 min. - trener Scolari chce oszczędzić swojego asa -  Neymar schodzi z boiska, zastępuje go  Willian

70 min. - kolejna akcja Neymara i Freda. Tym razem Neymar także ruszył zbyt szybko i nie zgrał się z Fredem

68. min - Fred zagrywa do pędzącego Neymara, ale niestety sędzia pokazuję chorągiewkę- spalony

65 min. - schodzi mało dzisiaj przydatny Hulk. Zamienia go Ramires

60 min. - Hulk miał świetną okazję to zaliczenia asysty w tym meczu, ale chyba nie zauważył Neymara, który machał, skakał i robił wszystko aby zwrócić uwagę kolegi. Niestety bezskutecznie

55 min. - wszystko wskazuje na to, że Brazylia zajmie pierwsze miejsce w grupie i jej rywalem w kolejnej fazie turnieju będzie Chile

49 min. - znakomite dośrodkowanie Davida Liusa, piłkę dostaje Fred i głową trafia do siatki

47 min. - Hulk pędził niczym rozpędzony pociąg, ale obrońca Kamerunu był sprytniejszy

46 min. - niewielkie zmiany w składach. Fernardinho za Paulinho w ekipie Brazylii

Zaczynamy drugą połowę!

Koniec pierwszej połowy.

45 min. - co za akcja Brazylijczyków. Neymar był jej architektem, a Hulk zepsuł jego pracę

34. min - Neymar nie traci takich okazji. Przejął piłkę, ograł jednego z obrońców Kamerunu i pewnie skierował piłkę do siatki. Bramkarz Kamerunu był bez szans. To czwarte trafienie Neymara na mundialu, Brazylijczyk jest w tej chwili najskuteczniejszym piłkarzem mistrzostw

34 min. - GOOOOL! Neymar!

30 min. - Kamerun przypomina dzisiaj Ghanę z meczu z Niemcami. Zorganizowana gra, szybkość akcji zaskakuje Brazylię

26 min. - strzelcem gola urodzony w Niemczech Joel Matip

26 min. - GOOOOL 1:1! Kamerun nie poddaje się

16 min. - Luiz Gustavo przejął piłkę, dośrodkował, a Neymar z łatwością zapakował piłkę do siatki.
Pozytywna reakcja Neymara na faul sprzed kilku chwil. Książę Harry bije brawo....

Książę
Książę Harry na meczu Brazylia - Kamerun EPA/ROBERT GHEMENT

16 min. - GOOOOOL! 1:0 Neymar!

15 min. - kłótnia na boisku. Neymar wypchnięty przez rywala, ale sędzia tego nie widział

12 min. - trochę chaosu wkrada się w grę Brazylii, a Kamerun radzi sobie coraz lepiej

9 min. - kolejny atak na bramkę Kamerunu, ale akcja się nie powiodła. Kamerun ruszył jednak z kontrą, ale z opresji Brazylię na szczęście wybawił Marcelo

5 min. - Paulinio wykorzystał już limit błędów, jeżeli przyjmiemy, że maksimum to dwa. Przed chwila pudłował, a teraz po jego błędzie piłkarze Kamerunu byli blisko zdobycia gola

2 min. - już na początku spotkania Brazylia miała szansę na pierwszego gola, ale niestety Paulinio nie wykorzystał jej