PolskieRadio 24
Mateusz Brożyna 18.07.2020

Ekstraklasa: Raków - Wisła. Płocczanie skarceni w końcówce, beniaminek z kompletem punktów

W ostatniej kolejce piłkarskiej Ekstraklasy Raków Częstochowa pokonał w Bełchatowie Wisłę Płock 2:1 w meczu grupy spadkowej. Obie ekipy już wcześniej zapewniły sobie utrzymanie na kolejny sezon.
  • Już wcześniej Legia Warszawa zapewniła sobie mistrzostwo Polski
  • Z Ekstraklasą pożegnały się drużyny: ŁKS Łódź, Arka Gdynia i Korona Kielce
  • Z Fortuna 1 Ligi awansowały: Podbeskidzie Bielsko-Biała i Stal Mielec
Stal Mielec zapukała do Ekstraklasy. Dariusz Marzec: ostatni opuszczę okręt [WYWIAD]

Zarówno Raków Częstochowa jak i Wisła Płock już wcześniej zapewniły sobie utrzymanie w Ekstraklasie na kolejny sezon.

Przez dłuższy okres pierwszej połowy żadna z ekip nie stworzyła sobie dogodnej sytuacji do strzelenia gola.

Dopiero w 25. minucie Felicio Brown Forbes uderzał na bramkę Krzysztofa Kamińskiego, ale ten nie dał się pokonać zawodnikowi beniaminka.

Mecze Ekstraklasy w legendarnym Studiu S-13. Na ostatnią audycję w tym sezonie zapraszamy 19 lipca od godziny 17.30. Gospodarzem audycji będzie Andrzej Janisz, a nasi sprawozdawcy będą na stadionach w Warszawie, Gliwicach, Wrocławiu i Poznaniu.

Kilka minut później odpowiedzieli piłkarze z Płocka. Po stałym fragmencie gry, w polu karnym częstochowian najwyżej wyskoczył Alan Uryga, który mocnym strzałem głową nie dał większych szans Jakubowi Szumskiemu.

Do przerwy wynik w Bełchatowie nie uległ zmianie.

W drugiej połowie podopieczni Marka Papszuna starali się robić wszystko by jak najszybciej doprowadzić do wyrównania, jednak nie byli w stanie pokonać golkiper płocczan.

Gra Ekstraklasa, Studio S-13 wraca. "Ta formuła to wzorzec sportowego radia"

W grze defensywnej Wisły bardzo dobrze spisywał się strzelec gola dla "Nafciarzy" Alan Uryga.

Na kwadrans przed końcem meczu po akcji Brown Forbesa piłka znalazła się w bramce gości, jednak zawodnik Rakowa był na minimalnym spalonym.

00:21 Papszun.mp3 Trener Rakowa Marek Papszun był zadowolony z postawy zespołu w całym sezonie (Raków Częstochowa - media klubowe)

W końcówce spotkania po jednej z akcji Raków w końcu znalazł drogę do siatki Wisły. Bramkę zdobył Sebastian Musiolik. Wydawało się, że wynik nie ulegnie zmianie. Jeszcze w doliczonym czasie gry trzy punkty dla Rakowa zapewnił Brown Forbes.

37. kolejka Ekstraklasy:

Raków Częstochowa - Wisła Płock 2:1 (0:1)

Bramki: A. Uryga - 39, S. Musiolik - 84, Brown Forbes - 90+4

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)

Raków: Jakub Szumski - Kamil Kościelny, Tomas Petrasek, Daniel Mikołajewski (64. Kamil Piątkowski) - Fran Tudor, Igor Sapała (46. Ben Lederman), Petr Schwarz, David Tijanic, Daniel Bartl (70. Patryk Kun) - Sebastian Musiolik, Felicio Brown Forbes

Wisła: Krzysztof Kamiński - Aleksander Pawlak (65. Mikołaj Kwietniewski), Michał Marcjanik, Alan Uryga, Damian Michalski (93. Bartłomiej Sielewski) - Dawid Kocyła, Maciej Ambrosiewicz, Hubert Adamczyk (88. Jakub Witek), Mateusz Szwoch, Angel Garcia Cabezali - Cillian Sheridan

Wyniki 37. kolejki Ekstraklasy (wszystkie mecze o godz. 17.30)

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk

00:28 Sobolewski.mp3 Szkoleniowiec Wisły Radosław Sobolewski przyznał, że jego zespół zagrał w odmłodzonym składzie (Raków Częstochowa - media klubowe)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
1. Legia Warszawa 36 21 6 9 69-33 69 +36 - mistrz
2. Lech Poznań 36 17 12 7 66-35 63 +31
3. Piast Gliwice 36 18 6 12 40-31 60 +9
4. Śląsk Wrocław 36 14 12 10 50-44 54 +6
5. Lechia Gdańsk 36 14 11 11 46-49 53 -3
6. Cracovia 36 16 4 16 48-39 52 +9
7. Jagiellonia Białystok 36 14 10 12 48-47 52 +1
8. Pogoń Szczecin 36 13 12 11 35-38 51 -3