PolskieRadio 24
Mateusz Brożyna 28.07.2020

Fortuna 1 Liga: Warta Poznań o Ekstraklasę zagra z Radomiakiem. Termalica musi odłożyć marzenia o rok

Warta Poznań pokonała zespół Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 i w finale baraży o awans do piłkarskiej Ekstraklasy zmierzy się z Radomiakiem, który wcześniej wygrał z Miedzią Legnica 3:1. Decydujący mecz odbędzie się w piątek 31 lipca.
  • Wcześniej bezpośredni awans do Ekstraklasy wywalczyły drużyny Podbeskidzia Bielsko-Biała i Stali Mielec
  • Do Fortuna 1 Ligi spadły: ŁKS Łódź, Arka Gdynia i Korona Kielce
Fortuna 1 Liga: awans nie uratował trenera Widzewa. Marcin Kaczmarek zwolniony

Spotkanie w Grodzisku Wielkopolskim mogło się bardzo dobrze ułożyć dla piłkarzy Warty. Już w pierwszych minutach barażowego półfinału o awans do Ekstraklasy Mariusz Rybicki próbował zaskoczyć bramkarza Bruk-Betu Termaliki Tomasza Loskę, jednak piłka o centymetry minęła słupek drużyny gości.

Chwilę później skutecznie mogli odpowiedzieć podopieczni Mariusza Lewandowskiego. W poprzeczkę Warty trafił Mateusz Grzybek. Do przerwy kibice zgromadzeni na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim nie zobaczyli bramek.

Po zmianie stron gorąco zrobiło się pod bramką Termaliki. Sytuację uratował Vlastimir Jovanović, który uchronił gości przed utratą gola, interweniując przy pustej bramce.

Kilkanaście minut później futbolówka znalazł się w bramce strzeżonej przez Loskę, jednak Michał Jakóbowski był na spalonym. Tak sygnalizował asystent arbitra. Ostatecznie po ponad sześciu minutach analizy VAR sędzia uznał gola, a o prowadzeniu Warty Poznań zadecydowały milimetry.

W samej końcówce do wyrównania mógł doprowadzić Piotr Wlazło, ale zawodnik Termaliki z bliskiej odległości trafił prosto w bramkarza gospodarzy Adriana Lisa. Ostatecznie to Warta zagra o przepustkę do najwyższej klasy rozgrywkowej.

W finałowym meczu barażowym o awans do Ekstraklasy Warta Poznań zmierzy się z Radomiakiem, który pokonał u siebie Miedź Legnicę 3:1. Decydujące starcie odbędzie się w piątek 31 lipca.

Fortuna 1 Liga: Radomiak pokonał Miedź w barażach i jest bliżej gry w Ekstraklasie

Z najwyższą klasą rozgrywkową w Polsce pożegnały się w tym sezonie - ŁKS Łódź, Korona Kielce i Arka Gdynia, a bezpośredni awans do Ekstraklasy wywalczyły Podbeskidzie-Bielsko-Biała i Stal Mielec.

Warta Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:0 (0:0)

Bramki: M. Jakóbowski - 61

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)

Warta: Lis – Kiełb, Kieliba, Ławniczak, Grobelny, Trałka, Kupczak, Rybicki, Janicki (81. A. Laskowski), Jakóbowski, Spławski (80. Jaroch)

Termalica: Loska – Grzybek, Putiwcew, De Amo, Grabowski, Wlazło, Jovanović, Misak (55. Jelić), Purece (55. Bezpalec), Wasielewski (75. Miković), Gergel