PolskieRadio 24
Mateusz Brożyna 18.08.2020

Liga Mistrzów: Legia - Linfield FC. Męczarnie mistrza Polski, warszawianie do końca drżeli o wynik

Legia Warszawa pokonała u siebie z mistrza Irlandii Północnej Linfield FC 1:0 w meczu I rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W kolejnej fazie podopieczni Aleksandara Vukovicia zmierzą się z wygranym pary Ararat-Armenia - Omonia Nikozja.
  • Legia ostatni raz w fazie grupowej LM grała w sezonie sezonie 2016/2017. Rywalami warszawian były zespoły: Realu Madryt, Borussii Dortmund i Sportingu Lizbona
  • Z powodu pandemii w trzech pierwszych rundach rywalizacja będzie rozstrzygana w jednym spotkaniu
Piłkarz Legii zakażony koronawirusem. "Mecz z Linfield może zostać rozegrany"

Jeszcze przed spotkaniem przy Łazienkowskiej po przebadaniu wszystkich piłkarzy i członków sztabu szkoleniowego w drużynie mistrza Polski wykryto jeden przypadek koronawirusa SARS-CoV-2. Ostatecznie Główny Inspektorat Sanitarny wydał zgodę na rozegranie meczu w Warszawie.

Mecz w stolicy Polski odbywał się bez udziału publiczności.

Od pierwszych minut gospodarze chcieli narzucić swój styl gry. Na samym początku w polu karnym znalazł się Mladenović, ale zawodnika Legii uprzedził golkiper Linfield – Johns. Chwilę później były zawodnik gdańskiej Lechii zagrywał w pole karne gości, ale do piłki nie doszedł Gwilia.

00:24 Vuko 1.mp3 Mówi trener Legii Aleksandar Vuković (media klubowe Legii Warszawa)

Legia cały czas utrzymywała się przy piłce, co chwilę przenosząc akcję pod bramkę mistrza Irlandii Północnej. Najpierw próbował Wszołek, który zagrywał do Pekharta. Kilka sekund później doszło do zamieszania w polu karnym Linfield, akcję zakończył Antolić, jednak skutecznie interweniował Johns.

Pod koniec pierwszej odsłony meczu kilka raz zaatakowali piłkarze z Irlandii Północnej. Przed przerwą po rzucie wolnym piłkę głowa uderzał Stafford, ale refleksem w bramce warszawian popisał się Boruc.

Do przerwy w Warszawie był bezbramkowy remis.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczni Aleksandara Vukovicia częściej niż rywal przebywali przy piłce, jednak nie byli w stanie przełożyć tego na bramki.

Liga Mistrzów: RB Lipsk - PSG. Nagelsmann kontra Tuchel, niemiecki bój o finał

W ostatnich dwudziestu minutach gry regulaminowego czasu z bliskiej odległości do uderzenia doszedł Rosołek, ale piłkę pewnie złapał Johns. Legia cały czas próbowała naciskać na Linfield, jednak nic z tego nie wynikało.

Od 75. minuty goście grali w dziesiątkę. Po faulu drugą żółtą kartkę zobaczył Millar.

Legia wykorzystała przewagę jednego zawodnika dopiero w 82. minucie, kiedy wynik meczu otworzył Kante. Cztery minuty później ładnie uderzał Rosołek, ale piłka trafiła w słupek.

W drugiej rundzie LM Legia zmierzy się z lepszym w parze Ararat-Armenia z Erywania z Omonią Nikozja. Trenerem cypryjskiej ekipy jest Norweg Hening Berg, który w przeszłości prowadził warszawian. To spotkanie mistrz Polski również ma rozegrać na stadionie przy Łazienkowskiej.

Tylko w ostatniej, 4. rundzie rywalizacja będzie odbywać się systemem mecz i rewanż. Pierwsze trzy z powodu pandemii rozstrzygną się w jednym meczu.

00:46 Vuko 2.mp3 Vuković podkreśla, że Linfield zagrało bardzo defensywnie (media klubowe Legii Warszawa)